Mehmet Demirkol, Fanatik gazetesindeki köşesinde Beşiktaş'ın Sivasspor'dan kadrosuna katmaya hazırlandığı Brezilyalı sağ bek Douglas'ı değerlendirdi.

Douglas net bir sağ bek değil. Onu sağ kanat oyuncusu olarak tanımlamak daha doğru. Oyun kurulumunda ve hücumdaki etkisi onu ligin en iyilerinden biri yaptı. Robinho ile mükemmel anlaştı. Onun Başakşehir performansına baktığımızda eşit ortakla olduklarını söylemek de mümkün. Dokunduğu pozisyonlardaki yetenekli oyuncuların performansını yükseltmesini de bekleyebiliriz. Burada soru işareti onun biraz fazla özgür ruhlu olması... Avcı’nın oyununa ne kadar uyacağı, ona biçilen role ikna olup olmayacağı. Ya da daha doğru bir yaklaşımla onun özelliklerine göre bir senaryo yazıp yazılamayacağı önemli.

Vaat ettikleri yüksek

Gözden kaçırmayın

"Frankfurt, Rıdvan Yılmaz için avantajlı!" "Frankfurt, Rıdvan Yılmaz için avantajlı!"

Sağ iç de dahil olmak üzere bütün koridorda iş yapabilir. Bu anlamda doğru senaryoda çok tehlikeli bir yağa dönüşebilir. Boyd gibi Douglas transferinin de vaat ettikleri yüksek. Beşiktaş dar bütçelerle yapılabilecek en iyi işlerden ikisini yaptı. 28 yaşında skora etki eden bir Brezilyalı sağ bekten 2 yıl yararlanıp, sonra Doğu liglerine karla satmak mümkün olabilir.

Fanatik / Mehmet Demirkol