Mehmet Demirkol, spor gündemini değerlendirdi. Demirkol, Atiba'dan övgü ile bahsederken, Fenerbahçe'deki 3 futbolcunun yapamadığı Kanadalı'nın yaptığını belirtti.

Demirkol'un açıklamaları şöyle:

Quaresma'nın yerine 4 oyuncunun yerini değiştirmek Beşiktaş'ta dengeyi biraz bozabilir. Gökhan Gönül, önünde Quaresma oynadığı zaman kendisini biraz frenliyor. Ama Quaresma ters kanada geçince, atağa çıkıyor. Bu da Adriano ve Gökhan'ın da hücuma katkı vermesini sağlıyor. Böyle bakınca faydalı olabilir bu plan. Trabzonspor maçında da gördük. Adriano oyun bilgisi çok yüksek bir oyuncu. Onu orta sahada da görüyoruz. Defansta da görüyoruz. Yarın da Gökhan'la birlikte bunu yaparlarsa çok etkili olurlar. 

Atiba bence son maçta en kötü performansını oynadı golü dışında. Dinamo Kiev maçından sonra tekrar gelip lige dönebilmek. Mesela Benfica maçı 3-3'lük. İşte bu güven. Takım arkadaşlarına, birbirlerine güven. Galatasaray'da bu sıfır! Atiba'nın farklı olmasının sebebi, işini yapmasının dışındaki şeyleri de yapıyor. Yani Beşiktaş'ı ayakta tutuyor. Fenerbahçe'de 3 kişinin yapamadığı şeyi Atiba tek başına yapıyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Weghorst için yeni hamle Beşiktaş'tan Weghorst için yeni hamle

Benim beklentilerimin çok ötesine geçti. Zaten ne olacağı belli ve çok başarılı. Cenk, potansiyeli yüksek ama olmuyordu. Burak Yılmaz sendromu var. Bu sezon benim için Cenk çok ileride... 

Lyon tehlikeli bir rakip ama Napoli'den iyi bir rakip değil. Yeterli ölçüde bence.