Engelli Derbisinde Çirkin Saldırı

Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan Engelli basketbola holigan damgası

*Demir Pençeler- 27.11.2011, 22:23
149
Engelli Derbisinde Çirkin Saldırı

 

Bugün Ahmet Cömert Spor Salonunda oynanan ve G.Saray ile Beşiktaş'ı karşı karşıya getiren Tekerlekli Basketbol Ligi maçı öncesinde Holiganlar yine sahne aldı.

Maç öncesinde bu karşılaşmayı izlemek için İstanbul- Şirinevler Metro istasyonuna gelen biri engelli iki Beşiktaş taraftarının rakip takım taraftarları tarafından saldırıya uğrayarak bıçaklandığı öğrenildi.

Konu ile ilgili görüşlerine baş vurduğumuz Beşiktaş Engell Basketbol takımı antrenörü Mehmet Önüt kendisine gelen bilgileri Kartalbakisi.com ile paylaşarak şunları söyledi.

"Maçın başlamasından önce iki taraftarımıza Metro'da saldırıldığı ve hatta engelli vatandaşımızın yaralandığı haberini aldık, ayrıca maç için salona gelen 10-15 civarı taraftarımız da nedenini bilmediğimiz bir şekilde 250-300 Galatasaray taraftarı tarafından engellenmiş. Böylesine önemli bir branş da bile bunların yaşanması son derece üzücü" olarak nitelendirdi.

Ayrıca maça da değinen başarılı hoca, "Kaybetmelerine rağmen deplasmanda bu şartlarda iyi mücadele ettiklerini belirtti, kendi sahalarında G.Saray'ı yenerek yollarına devam edeceklerini" söyledi.

Kartalbakisi.com

Yorumlar (0)