Beşiktaş:110 Yalova Engelliler:59

Beşiktaş Tekerlekli Sandaleye Basketbol Takımı, Yalova Engelliler'i 110-59 mağlup etti.

*Demir Pençeler- 19.08.2015, 11:55
170
Beşiktaş:110 Yalova Engelliler:59

Süleyman Seba Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmaya siyahbeyazlılar; Kaan, Cem, Yılmaz, Ali, Deniz beşi ile çıktı.

Maça hızlı başlayan siyah-beyazlılar, ilk dakikalardan itibaren oyuna ağırlığını koydu ve skor üstünlüğünü ele aldı. Hızlı hücumlarda Kaan’ın etkili oyunu ile sayı üreten karakartallar, yaptığı güçlü savunmayla rakibinin sayı bulmasını zorlaştırdı. Çeyrek sonuna kadar güzel oyununu devam ettiren Beşiktaş, karşılaşmanın ilk bölümünü 32-10 önde tamamladı.

2. çeyreğe etkili başlayan siyah-beyazlılar, aradaki farkı arttırmaya devam etti. Üstün bir oyun sergileyen karakartallar, rakibinin farkı eritme çabalarını sonuçsuz bıraktı ve ilk yarıyı 59-23 galip bitirdi.

Cafer, Aytaç, İlhan, Yasin, Engin beşi ile 2. yarıya başlayan Beşiktaş, ilk basketini İlhan'la kazandı. Üst üste sayılar bulmaya devam eden siyah-beyazlılar, farkın vermiş olduğu avantajla rahat bir oyun sergiledi ve 3. çeyrek 80-45 Beşiktaş üstünlüğüyle sona erdi.

Son bölümde rakibini sıkı savunması ile durduran siyahbeyazlılar, ilk 6 dakika Yalova Engelliler'in sayı bulmasını engelledi. Hücumda etkili olan ve sayı üretmeye devam eden siyah-beyazlılar, rakibini tamamen oyundan düşürmeyi başardı. Karşılaşmanın son dakikalarında baskısını arttıran Beşiktaş, karşılaşmayı 110-59 kazandı.

Mücadeleyi Amatör Şubelerden Sorumlu Üyemiz Necip Sever de takip etti.

Kaynak : Bjk.com.tr

Foto galeri ana sayfası için TIKLAYINIZ.

Yorumlar (0)