Demba Ba'dan Bile Pahalı

Yunan futbolcuyu kiralık olarak transfer etmek isteyen siyah-beyazlılar, İngiliz kulübüyle anlaşamadı. Fulham Yönetimi’nin, “Bonservisi ile birlikte verelim” teklifi kabul görmedi. Kartal, bu şartlar altında Kostas Mitroglou’nun transferinin olmayaca

FUTBOL 01.07.2014 - 04:08 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı

Almeida’dan boşalacak forvet bölgesini Mitroglou transferiyletamamlamak isteyen Beşiktaş Yönetimi, Yunan oyuncunun transferinde yolayrımına geldi. Bu oyuncu ya kiralanacak, ya da rafa kaldırılarak başkagolcüler gündeme alınacak.

Bu oyuncuyu bir sene kiralamakonusunda prensipte anlaşma sağlayan siyah-beyazlılar, FulhamYönetimi’nin son dakika pürüzüyle karşılaştı. Beşiktaş, İngilizkulübünün, “Bonservisiyle birlikte verelim” önerisini kabul etmedi.
Demba Ba’dan bile pahalıKostaRika’ya elenen Yunanistan kadrosunda yer alan ve bir penaltı golü atanMitroglou’yu, geçirdiği sakatlık nedeniyle bir yıl kiralamak isteyenBeşiktaş Yönetimi, verim sağlarsa satın almak istiyor. Fulham’ın satışönerisini kabul etmesi durumunda transfere ayrılan bütçeyi de aşacakolan siyah-beyazlı kulüp, Demba Ba ve Gomis gibi oyunculardan da dahapahalıya mal olacak futbolcuyu kesinlikle satın almayacağını İngilizkulübünün yetkililerine iletti. Eğer anlaşma sağlanamazsa, Kartal diğernatiflere yönelecek.
Top Başkan Orman’da


Yunangolcüyü çok yüksek bir rakama aldığı için Mitroglou’yu satmak isteyenFulham’la, Kerim Frei transferi sırasında iyi ilişkiler kuran BaşkanFikret Orman’ın, bu transferi en kısa zamanda çözmeye çalışacağıbelirtildi.

40 milyon liralık ilaç!


Ekonomikdarboğazda olan siyah-beyazlılarda yönetimin temin ettiği 40 milyonliranın ilaç gibi geldiği belirtildi. Yönetim, personel borçları ve statinşaatı ile ilgili ödemeleri yaptıktan sonra kalan parayı transferleriçin kullanacak.

Bu arada transferde bütçeyi 11 milyon euroolarak açıklayan fakat maddi sıkıntılar nedeniyle hâlâ transferyapamayan Beşiktaş Yönetimi’ne, Beşiktaş A.Ş.’den de onay geldi.

Bütçeninaşılmaması şartıyla transferi onaylayan Beşiktaş A.Ş Yönetimi, parabulunması durumunda bile bütçeyi aşmasına izin vermeyecek.

Motta bekliyorGeçensezon kiralık olarak Beşiktaş formasını giyen Ramon Motta,siyah-beyazlı yönetimden çağrı bekliyor. Kulübü Corinthians ilebonservis konusunda anlaşan Motta’yı bekleten siyah-beyazlılar, ÖzgürÇek veya Tarık Çamdal için Eskişehirspor Yönetimi’nin tavrını görmekistiyor. Kırmızı-siyahlıların tavrında bir değişiklik olmazsa Motta’ya“Gel” denecek ve sözleşme imzalanacak.

İlk ders kondisyon


Beşiktaş, Almanya kampının ilk antrenmanını yağmur altında yaptı.

Yaklaşık2 saat süren antrenmanda siyah-beyazlılar, kuvvet ve kondisyonçalışmasına takım halinde yapılan ısınma koşularıyla başladı. Kuvvet vedenge çalışmasının yapıldığı istasyonlarda futbolcular değişmeli olarakyer aldı. İdman, kamp otelinin yanında bulunan parkurda yapılan 30dakikalık dayanıklılık koşusunun ardından sona erdi.

Geçensezonun 32.haftasında ayak bağından sakatlanan ve rehabilitasyonunadevam edilen Necip Uysal, bireysel antrenör eşliğinde çalıştı. MustafaPektemek, Olcay Şahan, Veli Kavlak ve Oğuzhan Özyakup ise takımdan ayrıolarak idmanlarını sürdürdü.

İzinli olan Tolga Zengin ve AtibaHutchinson ise antrenmanda yer almadı. Antrenmanı, Futbol DışTransferden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları ve diğeryönetici Mete Vardar da takip etti.

Beşiktaş, hazırlıkların ikinci etabını da akşam yaptığı antrenmanla devam ettirdi.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@