Demba Ba ve Töre'ye sert sözler

Beşiktaş'ın önemli isimleri Demba Ba ve Gökhan Töre'ye sert eleştiriler geldi.

GÜNDEM 12.05.2015 - 16:44 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

A Spor’da Serkan Korkmaz’ın sunumu ile ekranlara gelen 90’a programında Hıncal Uluç, Güven Taner ve Kemal Belgin futbol gündemine dair önemli konuları yorumladı.

Güven Taner ve Hıncal Uluç, Beşiktaş’ın Gaziantepspor karşısında yaşadığı puan kaybının ardından faturayı iki futbolcuya çıkarttı. Uluç; "Demba Ba Beşiktaş'ı eksik oynattırıyor. Basın onu çok şişiriyor"dedi. Güven Taner ise Gökhan Töre'nin abartıldığına vurgu yaptı. 

GÜVEN TANER: BEŞİKTAŞ HÜCUMDA ÇOK YAVAŞ

Gökhan, Sosa solda Olcay, önlerinde  Demba Ba baktığınız zaman büyük bir hücum gücü değil mi? Ama gol yok. Trabzonspor maçının istatistiklerine bakın  Beşiktaş’ın10 gol pozisyonu yazıyor istatistikler, Gaziantep maçına bakın 10 gol pozisyonu yazıyor. 20 gol pozisyonunda 3 gol atmış Beşiktaş. Bunun sorgulanması gerekir. Bana göre hücumdaki yavaşlıktan kaynaklanıyor. 

HINCAL ULUÇ : DEMBA BA BEŞİKTAŞ’I EKSİK OYNATIYOR

Bana göre Demba Ba’yı şişiren medyadan kaynaklanıyor. Demba Ba Beşiktaş’ı eksik oynatıyor. Demba Ba bitik. Şöyle bir topa vuruyor beleş bir topa ‘İşte Demba Ba geldi’ diye başlıklar… Türk spor basını bilinçli olarak Demba Ba’yı şişiriyor ki Demba Ba’yla oynasın Beşiktaş. 

GÜVEN TANER: GÖKHAN TÖRE ÇOK ABARTILIYOR

Gökhan Töre acayip şişiriliyor. Çünkü Gökhan Töre Demba Ba’nın verimsizliğinin nedenlerinde de biri. Çünkü top Gökhan Töre’den çıkmıyor. Topu kendinde beklettiği zaman Gökhan hareketli gözüküyor ama Beşiktaş takımı duruyor, top beklerken. 

Gökhan Töre’de gerçekten iyi meziyetler var ama günün futbolunda bu meziyetlerin iş yapması için çabukluk gerekiyor. Toptan çabuk ayrılsa, işte o zaman Avrupa onu ister. Yoksa ‘28 milyona satarız’ diye bir yöneticinin demeci oldu,  8 milyona satsınlar, 8’de ben vereceğim.