Demba Ba ve Sosa Neden Sakatlandı?

Beşiktaş Kulübü yöneticisi Mete Albayrak, Demba Ba ve Sosa'nın sakatlıklarına ilişkin kritik açıklamalarda bulundu.

FUTBOL 16.09.2014 - 13:25 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü yöneticisi Mete Albayrak, Spor Toto Süper Lig'in ikinci haftasında oynanan ve 1-1'lik eşitlik ile sona eren Beşiktaş - Çaykur Rizespor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Demba Ba'nın sakatlığından dolayı forma giyememesine değinen Albayrak, "Demba önemli bir golcü ve onu bugün sahada kendisini aradık. Dünya'nın kabul ettiği bir golcü kendisi. Sakatlığı sebebiyle Slaven Bilic kendisini oynatmadı ve dinlendirmek istedi. Demba Ba'yı Perşembe günü oynayacağımız UEFA maçına saklıyor" dedi.

Siyah-beyazlı ekibin yaşadığı genel sakatlık sorunu üzerine sorulan bir soruyu da yanıtlayan Albayrak, "2.5 senedir yani göreve geldiğimizden beri yaşanan sakatlıkları masaya yatırdık. Bu konuda birçok parametre var. Zemin olabilir, sağlık ekibi olabilir, futbolcu kendine bakmıyor olabilir. Ancak bu sezon antrenman sahamızı yeniledik ve bu hafta itibari ile devreye sokuyoruz." ifadelerini kullandı.

Son olarak Demba Ba ve Jose Ernesto Sosa'nın sakatlığı hakkında da konuşan Mete Albayrak, "Demba Ba'nın sakatlığının antrenman ile hiçbir alakası yok. O tamamen maçta olan darbeye bağlı bir sakatlık. Sosa'nın sakatlığı ise kendisinin bir an önce takıma girme arzusundan kaynaklandı. Sezon öncesi idmanını yemediği için zorlanmaya dayalı bir sakatlık söz konusu oldu." dedi.