Demba Ba Transferi Zor Bir Süreçti

Beşiktaş Kulübü, Demba Ba, Jose Sosa, Cenk Tosun, Gökhan Töre ve Ramon Motta için imza töreni düzenliyor.

GÜNDEM 04.09.2014 - 14:29 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü, Demba Ba, Jose Sosa, Cenk Tosun, Gökhan Töre ve Ramon Motta için imza töreni düzenliyor. İmza töreninde yapılan açıklamaları sizlere canlı aktarıyoruz...

FİKRET ORMAN: "BEŞİKTAŞ'IN MENFAATİ İÇİN..."

Bugün kulübümüzün yeni transferleri Demba Ba, Jose Sosa, Ramon Motta, Göktan Töre ve Cenk Tosun ile imza töreni yapmak için buradayız. Bugüne kadar bütün transferlerde Beşiktaş'ın menfaatleri için hareket ettik. Bazı transferler uzun sürmüş olabilir ancak bunlar kulübün menfaati için gerekli olan işlemlerdi.

"HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK"

Çok önemli markalar ile sponsporluk anlaşmaları imzaladık. Bir tek voleybol takımımızın sponsoru yoktu onu da önümüzdeki hafta açıklayacağız. Stadımız günden güne yükselmeye devam ediyor. Sadece Beşiktaşlılar değil, tüm futbolseverler merakla bekliyor. Bütün camiamızın amacı bu sene şampiyon olarak ligi tamamlamaktır.

DEMBA BA TRANSFERİNİN DETAYLARI...

Beşiktaş formasının kıymetini bilecekleri bir sezon temenni ediyorum. Demba Ba transferi zor bir süreçti. Görüşmeler çok uzun sürdü ve özellikle Chelsea'nin CEO'su bize bu konuda çok yardımcı oldu. Çok inandığımız bir santrofor. Hem karakteri hem de duruşu ile Beşiktaş ahlakına uygun bir transfer yaptık.

SOSA, TRANSFERİ İÇİN MANSIMOV'A TEŞEKKÜR

Sosa'nın kariyeri ortada. Şampiyonlar Ligi finali oynamış bir oyuncu. Onun transferi de çok süre aldı. Bu transfer sürecinde bana manevi desteklerinden dolayı Mansimov'a çok teşekkür ediyorum. Motta bizimle olmayı çok istedi, kendisine başarılar diliyorum ve umarım forma devamlılığını sürdürür.

CENK TOSUN'UN AİLESİNE TEŞEKKÜR

Cenk'in özellikle anne ve babasına şahsi olarak teşekkür ediyorum. Büyük bir baskı altındaydılar. Adam gibi adamlık ne demek, Beşiktaşlılık ne demek çok iyi gösterdi. Kendisi çok iyi bir Beşiktaşlı. Bizi çok mutlu edecek bir transfer.

GÖKHAN TÖRE İÇİN CUMHURBAŞKANI DESTEĞİ

Gökhan Töre transferi için de çok uğraştık. Geçen seneden beri kendisi ile konuşuyorduk. Bonservis sorunları vardı. Tataristan Cumhurbaşkanı bize bu transferde çok yardımcı oldu.

"ZAMAN ZAMAN KAVGALAR ETTİĞİMİZ BİLE OLDU"

Bunlar bizim işimiz ancak takdir edilmek bizim işimizdir. Ben bu işlerde emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. İyi işler ve Beşiktaş'ın menfaati için çalıştık. Bu transferlerin %90'ında ben baştaydım ancak bana yardımcı olan arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Zaman zaman kavgalar ettiğimiz bile oldu.