Demba Ba işi kızışıyor!

Beşiktaş tarihinin en pahalı transferi olma ihtimali bulunan Demba Ba'nın durumu her geçen gün daha da kızışıyor.

GÜNDEM 24.06.2015 - 17:07 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı
Çin takımı Shanghai Shenhua'nın, 14 milyon Euro Beşiktaş'a, 7 milyon Euro (bonuslarla birlikte) futbolcunun kendisine olmak üzere toplamda 21 milyon Euroluk teklifi imzaya hazır bekliyor. Ancak Senegalli golcü, Çin'e değil de İngiltere'ye gitmek için bütün kozlarını oynuyor. Son olarak İngiliz takımı West Bromwich Albion'un Senegalli golcünün bonservisi için 8 milyon Sterlin'e kadar çıkmayı düşündüğü iddia edildi. Beşiktaş'tan ayrılıp İngiltere'de oynama isteğini söyleyen Demba Ba'nın Umre dönüşü siyah beyazlı yönetime West Bromwich'in teklifini kabul ettirmek için uğraşacağı bildirildi.
 

 
SHANGAI SHENHUA 14, WEST BROMWICH 10 MİLYON EURO VERİYOR
Beşiktaş yönetimi ve Demba Ba'ya teklifini ilettikten sonra bekleyişe geçen Çin takımı Shangai Shenhua ise, merakla golcü oyuncudan gelecek cevabı bekliyor. West Bromwich'in Demba'ya önerdiği yıllık ücretin kendilerinden yaklaşık 2 kat daha düşük olması ise Çin takımını biraz daha umutlandırıyor. West Bromwich'e yakın kaynaklar ise, Demba Ba'nın mevcut şartlarda İngiliz takımının teklifini kabul etmesinin çok büyük bir olay ve fedakarlık olacağı belirtilerek, zor bir transfer gözü ile bakıyor. Buna sebep olarak da İngiltere'deki vergi oranları gösteriliyor. Beşiktaş'tan yıllık 3 milyon 650 bin Euro kazanan golcü oyuncunun West Bromwich'e gelmesiyle bu rakamın 2 milyona kadar düşeceğini belirten İngilizler, 7 milyon Euro veren Çin takımı da düşünüldüğünde Demba Ba'nın zor bir karar sürecinden geçtiğini, çünkü ortada azımsanamayacak ölçülerde farklar olduğunu söylüyor.

 
SENEGALLİ GOLCÜ, MOUSSA SOW İLE UMRE'DE
 
Beşiktaş ve Shanghai Shenhua'dan düşünmek için istediği süre zarfında Moussa Sow ile Umre'ye giden Demba Ba ise, yine de İngiltere'den umudu kesmiş değil.
 
Bütün bu yazılan ve konuşulan transfer haberleri ise şu an Mekke'de Umre ziyaretinde olan Senegalli golcünün Türkiye'ye dönüp yönetim ile yüz yüze konuşması işe netliğe kavuşacak.
 
DHA

Gelişmelerden Haberdar Olun

@