Beşiktaşlı Demba Ba'ya ağır eleştiriler yönelten Senegal Milli Takımı antrenörü, kadroya alınmamasının performansı değil, karakteriyle ilgili olduğunu söyledi.

Senegal Milli Takımı’nda teknik direktör Alain Giresse’nin yardımcılığını yapan Boubacar Gadiaga, Demba Ba ile ilgili şok açıklamalarda bulundu. Beşiktaşlı futbolcunun, çok tartışılan Afrika Uluslar Kupası kadrosuna alınmamasını değerlendiren milli takım antrenörü, yıldız futbolcuyu suçlayıcı ifadeler kullandı.

Milli takımdaki görevi sona eren Gadiaga, “Birisi eğer 23 kişilik listeye alınmamışsa hayalkırıklığına uğrayabilir. Ancak kara çalmasını ve iftira etmesini gerektirmez. Otoriteler bağlamında söyledikleri doğru olmuş olsa bile bunları saygısızca ifade etti. Demba Ba bizim için hep sorun oldu. İşin özeti bu” dedi.

‘Huzuru bozuyordu’

Boubacar Gadiaga, “Onun zor karakterini yönetmekle uğraştık. Demba iyi bir oyuncu. Kulübünde parlak işlere imza atıyor. Ancak Senegal’de değil. Eğer kendisini kadroya almadıysak, bunu grubun huzurunu sağlamak için yaptık. Birinci sınıf bir oyuncu ancak kendisini sıkıntıya sokuyor. O zaman oturup düşünmesi lazım” diye konuştu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda Beşiktaş'ta Aboubakar'dan sonra bir transfer, iki veda

‘Kapa çeneni daha iyi’

Öte yandan Senegal’deki internet sitelerinde bu konuşmaların altına yapılan okuyucu yorumları dikkat çekti. Futbolseverler, “Kapa çeneni daha iyi”, “Demba Ba müthiş bir futbolcu ve Senegal’de oynamayı hak ediyor” şeklindeki yorumlarla 29 yaşındaki forvete destek verdi.

Milliyet