"Demba Ba ayağını salladı..."

Beşiktaş'ın forvet oyuncusu Mustafa Pektemek, Kayseri Erciyesspor maçı sonrası konuştu.

FUTBOL 15.03.2015 - 18:15 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın forvet oyuncusu Mustafa PektemekKayseri Erciyesspor karşılaşmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Oynadıkları futbolu değerlendiren Mustafa Pektemek, "Çok iyi oynayarak kazandık. Bu maç çok önemliydi. G.Saray'ın puan kaybettiği, F.Bahçe'nin Ankara deplasmanına çıkacağı maç öncesi kazanmak için sahadaydık. Elimizden geleni yaptık ve kazandık" dedi.

Gol atmasının çok önemli olduğunu belirten Mustafa Pektemek, "Gol benim için çok önemliydi. Kazanmamız her şeyden daha önemliydi. Hocamız, maçtan önce bana 'Kendini gole endekseleme' demişti. Maç eksiğim vardı, benim için de bu karşılaşam çok önemliydi. Atabileceğim pozisyonlar vardı ama kaçırdım. Olcay Şahan'ın iyi bir asisti vardı, onu da heba ettim. Ofsayt sayılan golde Demba Ba ayağını salladı, ben de ofsaytta olmadığımı düşündüm. Keşke dokunmasaydım. Belki içeri girerdi" diye konuştu.

Maçtan sonra taraftarlara üçlü çektirmesi hakkında konuşan Mustafa Pektemek, "Taraftarlar bana önemli olduğumu hisettiriyorlar. Hayatımda ilk defa üçlü çektirdim. Bu Olcay'a daha çok yakışıyor" ifadelerini kullandı.

Mustafa Pektemek'in konuştuğu sırada söz alan Olcay Şahan, "Veli, Mustafa'nın üçlü çektirmesini istemişti. İlk devre penaltı olursa, Mustafa'ya çektireceğimizi konuştukç. Forma şansı buldu ve golünü de attı" açıklamasını yaptı.