Sakatlık ve cezalarla defansı yeniden kurmak zorunda olan Bilic savunmada Atiba, Sivok, Franco ve Mottay'la 4 yabancısını kullanacak. Formda Sosayı'da kesmeyi düşünmeyen Hırvat hoca, ileride Mustafa-Cenk ikilisine görev verecek.

Karabük'ü son anlarda bulduğu golle yenerek liderliği geri alan Beşiktaş, sakatluık ce cazalarla ağır kayıp verdi. Siyah beyazlılarda Ersan Gülüm sakatlanırken Serdar Kurtuluş ve Necip Uysal'ın da cezalı duruma düşmeleri nedeni ile haftaya oynayamayacak. Teknik patron Slaven Bilic'i zorlu Trabzon maçı öncesi düşünce sardı. Kartal'ın hocası son anda bir gelişme olmazsa golcü futbolcu Demba Ba'yı feda edecek.

 

Atınç'ın tecrübesi yok


Bilic elinde hiçbir yerli oyuncunun kalmaması, Atınç'ın da böyle bir maç için yeterli tecrübede olmaması nedeniyle savunmayı 4 yabancıdan kurmak zorunda. Bu durumda Atiba'yı sağ beke çekmesi beklenen Hırvat hoca, göbekte Sivok-Franko, sol beke de Roman Motta2ya görev verecek. Kalan tek yabancı kontenjanını da orta sahada takımın en formda ismi konumundaki Jose Sosa ile değerlendirecek olan siyah beyazlı teknik adam böylece Demba Ba'yı kulübeye oturtacak.

 

Yüzde yüz yerli forvet

Gözden kaçırmayın

Rosier 90+4'te kırmızı kart gördü Rosier 90+4'te kırmızı kart gördü


Son dönemde formsuzluğu ile dikkat çeken Ba, Karabük maçında 10 kişi kalmalarının ardından oyundan alınan ilk futbolcu olmuştu. Senegalli'nin yokluğunda forvete iki yerli Mustafa Pektemek ve Cenk Tosun2dan oluşturmayı düşünen Bilic, özellikle Cenk'in çok moralli olmasına güveniyor.

 

Ba, Bilic'e küstü


Karabük maçının 65. dakikasında oyundan alınan Demba Ba, Bilic'e tepki gösterdi. Karşılaşmanın bitimine kadar hiç konuşmayan yıldız golcü soyunma odasında da bu tepkisine devam etti. Senegalli hocasıyla hiçbir şekilde yan yana gelmeden soyunma odasını terkederek takım otobüsüne binerken yolculuk boyunca ağzını bıçak açmadı.

 

HÜRRİYET