Diego Costa transferi için bir süredir mesai harcayan Siyah-Beyazlı yönetim, tecrübeli golcünün son teklife 3 haftadır cevap vermemesi üzerine alternatif isimlere yönelmeye başladı.

La Liga ekibi Atletico Madrid'le yollarını ayırdıktan sonra geçen sezonun ikinci yarısını boşta geçiren Diego Costa, yaz transfer dönemi itibariyle Kartal'ın radarına girmişti.

'DÜŞÜNECEĞİM' CEVABI GELMİŞTİ

32 yaşındaki golcüyle görüşmelerini sürdüren ve son olarak 2.5 milyon euroluk maaş önerisinde bulunan siyah beyazlılar, oyuncudan "Düşünmek için süre istiyorum" yanıtını almıştı.

YÖNETİM RAHATSIZLIK DUYMAYA BAŞLADI!

Yaklaşık 3 haftadır bu konudaki bekleyişini sürdüren yönetimin, bu futbolcunun transferi konusunda bir gelişme olmaması sebebiyle artık rahatsız olduğu ve listedeki diğer isimlere daha fazla ağırlık verdiği ifade edildi.

10 YIL ÖNCE KAPIDAN DÖNMÜŞTÜ

Atletico Madrid ile kontratı sona eren ve boşta olan İspanya pasaportlu santrforun yıllık maliyeti ve imza parası en büyük sorun. 32 yaşındaki Diego Costa'ya sezon başı 3 milyon Euro, bonuslar ve imza parası önerildiği, böylelikle transferdeki rakiplerin bir adım önüne geçildiği belirtiliyor. Menajer Jorge Mendes'in 2011'da Beşiktaş'a getireceği Diego Costa ağır şekilde sakatlanınca dönemin yönetimi vazgeçmiş, bu oyuncu daha sonra Chelsea ve Atletico'da oynamıştı. (AKŞAM)