İki golde de ciddi savunma hataları var. Pozisyon hataları yıllardır Kartal’ı üzüyor. Paşa’nın dünkü futbolu keyif verdi. Vaziyet böyleyken galibiyet zordu. Hak eden kazandı.Feyyaz Uçar kaleme aldı..

 Maçın başı fırtına öncesi sessizlik gibi. Gole kadar iki takımın da pozisyonu yok. Topla en çok oynayan oyuncu Kartal’ın stoperi Marcelo. Bildiğimiz Beşiktaş bu değil. Genelde hakem zoruyla yenilen Kasımpaşa’nın da etkili oyunundan eser yok. Derken 28’de bir Beşiktaş klasiği... Rakip ceza sahası etrafında hızlı paslaşmalar. Sonra Oğuzhan’ın en doğru adama pas vermesi... Ardından Sosa’nın dokunuşlarıyla ağlarla buluşan top ve Kasımpaşa’nın gecikmeyen cevabı. 2 dakika süren bir fırtına hatta hortum!

Pozisyon hataları...

Beşiktaş’ın yediği gollerde ciddi defans hataları var. İlk golde Beck’in kademesi çok gecikti. Valle, Beck’ten sıyrıldığında neredesin Necip? Orada olmaman mı, yoksa orada oynatılman mı hata?  Mecburiyet halinde olabilir ama kulübede stoper varken Necip’in defans oynaması garip. Yenilen ikinci gol daha da enteresan. Kanattan gelişen atakta önce stoper müdahale ediyor, kademesinde de sol bek İsmail. Tam tersi olmalı. Defanstaki pozisyon hataları Kartal’ı yıllardır üzüyor. Maçın son dakikalarındaki zafiyeti herkes gördü. Koita 5 dakikada hat-trick yapıp Lewandowski’ye rakip olabilirdi. 

Bu takım keyif veriyor

Popov doğru bir transfer. Çok çabuk bir oyuncu. Her iki ayağını kullanabiliyor. Uzun taç atışları da mevcut. Kademelerini aksatmıyor. Bindirmeleri de etkili. Bir bekten daha fazlası. Hatta Beck’ten de fazlası. Valle yeteneklerini göstermekte zorlanmadı. Ama böyle bir defansı bir kez daha bulmakta zorlanabilir. Castro’nun dinamik oyunu, Scarione’nin top kullanma becerisi, Adem’in de fizik gücü, Kasımpaşa’nın diğer artıları. Bu takım keyif veriyor.

Defansla uyum yok

Olcay’ın etkisizliği sürüyor. Kerim’in istikrarsızlığı yine nüksetti. Tolgay iyileşmişe benzemiyor. Boyko’nun adaptasyonu tamamlanmadı. Defansla arasında uyum yok. Vaziyet böyleyken galibiyet çok zordu. Hak eden kazandı.