Daniel Opare kuruş almadı

Beşiktaş'ta FIFA’ya başvurmaları halinde serbest kalma ihtimalleri bulunan Demba Ba ve Sosa gibi yabancıların bile şimdiye kadar hiçbir girişimde bulunmadıkları ortaya çıktı.

FUTBOL 07.05.2015 - 06:01 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Siyah-beyazlı oyuncuların aralarında yaptıkları toplantıda şampiyonluk yarışının nefes nefese sürmesi nedeniyle sessiz kalmayı kararlaştırdıkları ortaya çıktı. FIFA’ya başvurmaları halinde serbest kalma ihtimalleri bulunan Demba Ba ve Sosa gibi yabancıların bile şimdiye kadar hiçbir girişimde bulunmadıkları aktarıldı.

Milliyet Gazetesi'nin haberi şöyle:

Beşiktaşlı futbolcular iki sezon aradan sonra bir kez daha “FEDA” dedi. Siyah-beyazlı oyuncuların önemli bir bölümü Samet Aybaba döneminde yıllık ücretlerinde ciddi indirimler yaparak mali sıkıntı yaşayan yönetim kuruluna büyük kolaylık sağlamıştı.

Bir taraftan Vodafone Arena’yı yapan bir taraftan da mali sıkıntıları aşmaya çalışan siyah-beyazlı yönetimin, şampiyonluk yarışındaki futbolculara üç aydan daha uzun süredir ücretlerini ödeyemediği ortaya çıktı. Şampiyonluk mücadelesinin nefes nefese sürmesi nedeniyle bu durumu gündeme dahi getirmeyen oyuncular ise fedakârlık göstererek sessiz kalmayı tercih etti.

Hava bozulmasın

Siyah-beyazlı camianın yakaladığı havayı bozmak istemeyen futbolcular, maddi konuları lig bittikten sonra yönetimle konuşmak için fikir birliğine vardı. Yabancı oyuncuların transfer taksitlerini bile ödemekte sıkıntı yaşayan yönetim kurulunun, şampiyonluk halinde tüm futbolculara süper prim dağıtmanın hesaplarını yaptığı aktarıldı.

Beşiktaş Yönetimi aralarında Demba Ba’nın da bulunduğu yabancı futbolcuların FIFA’ya başvurmaları halinde serbest kalma hakkı elde etmeleri tehlikesini de göz önünde bulundururken, oyuncuların şimdiye kadar hiçbir resmi girişimde bulunmadıkları kaydedildi.

Anlaşma sağladılar

Demba Ba, Jose Sosa, Olcay Şahan ve Tolga Zengin gibi futbolcuların kendi aralarında yaptıkları toplantıda maddi konuların bu aşamada kesinlikle gündeme getirilmemesi konusunda anlaştıkları da öğrenildi.

Siyah-beyazlı oyuncuların, “Ligde çok önemli bir viraja girdik. Paranın ikinci planda kaldığı haftaların içindeyiz. Rakiplerimizde de ödeme sıkıntıları var. Onlar da bu meseleyi ikinci planda bırakmış durumda. Yönetimin mali sıkıntı içinde olduğunu biliyoruz. Stat inşaatı nedeniyle yaşanıyor bu sıkıntılar. Taraftarımız bizden şampiyonluk bekliyor. Bu konuları sezon sonunda konuşalım” diyerek fedakârlık kararı aldıkları vurgulandı.

Vardar’dan yoğun mesai

Beşiktaş’ın A Takımından Sorumlu Yöneticisi Mete Vardar, ücretleri ödenmeyen futbolcuların her sorunuyla yakından ilgileniyor. Oyuncular tarafından çok sevilen Vardar, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde adeta kamp kurdu. Şampiyonluk yarışının kızıştığı haftalarda futbolcularla sürekli görüşerek problemleri yönetim kuruluna rapor halinde sunan Mete Vardar’ın, teknik heyetle de sürekli temas halinde olduğu bildirildi.

Daniel Opare kuruş almadı

Kartal’da yönetimin ara transferde satın alma opsiyonuyla birlikte Porto’dan kiralanan Daniel Opare’ye şimdiye kadar hiçbir ödeme yapmadığı ortaya çıktı. Ganalı futbolcunun buna rağmen hiçbir problem çıkarmadığı ve takım arkadaşlarıyla birlikte sezon sonunu beklediği vurgulandı.