Benfica'nın yaptığı gibi savunmaya öne çıkarıp Beşiktaş’a baskı yapan Başakşehir, bu anlayışta çok başarılı gözüktü ancak ne zaman Emre sakatlanıp çıktı ardından sadece savunma yapmaya çalışan sıradan bir ekibe dönüştüler. Tabii bu durumda Beşiktaş’ın reaksiyonu da etkendi. . yarının başlama düdüğünden itibaren maçın hakimi olan Beşiktaş duran toptan Marcelo ile golü buldu. Tolgay, Oğuzhan ve Quaresma iyi oynarken, Cenk de çok istekli ve isyankardı. Ancak Aboubakar’ı dün hiç beğenmedim.

Haftaya lider giren Başakşehir günlerce çalışıp sadece bu maça odaklandı. Belli ki hem fiziksel, hem taktiksel hem de mental açıdan iyi hazırlanmışlar. Özellikle de ilk 20 dakika bunu gösterdiler. Ayrıca sadece rakip analizi de yetmez. Zaten iyi takım Başakşehir, ligde namağlup lider; bu maç kadar 20 maçtır yenilmeyen bir ekip. 

Son 10 dakika Beşiktaş’ın yorulması ile tekrar kabuğundan çıkan Başakşehir yine çok etkili hucümlar yaptı.. 2 takımın da dün ortaya koydukları kazanma arzusu, harcadıkları efor saygıyı hak ediyor. Cüneyt Çakır ise müthiş bir maç yönetti. Verdiği kritik kararların hepsi doğruydu.