Çakır, kırmızı kartından adeta uzak durdu. Ev sahibinden 4, konuk takımdan da 2 oyuncuya sarı çıkararak 90 dakikayı tamamladı.

 Kadıköy’de nefes kesen derbiyi yöneten Cüneyt Çakır, dördüncü kez iki takımın birbirleriyle oynadığı bir mücadelede sahne aldı. Bundan önceki 3 karşılaşmada 1 kez Fenerbahçe kazanırken, diğer iki karşılaşma da berabere sonuçlanmıştı. Ancak Çakır bu derbilerin toplamında 20 sarı ile 3 kırmızı çıkarmış, 2 kez de penaltı kararı vermişti. Dün ise Çakır, kırmızı kartından adeta uzak durdu. Ev sahibinden 4, konuk takımdan da 2 oyuncuya sarı çıkararak 90 dakikayı tamamladı. 

Çakır’la 20. galibiyet

Tecrübeli hakemimiz Cüneyt Çakır, Süper Lig’de Fenerbahçe’nin 31, Beşiktaş’ın ise 30. maçında düdük çaldı. Söz konusu mücadelelerde dünkü maçla birlikte Sarı-Lacivertliler toplamda, 20. galibiyetini elde etti, 6 beraberlik ile 5 yenilgi aldı. Siyah-Beyazlılar ise 10. kez sahadan yenilgiyle ayrılırken, daha önce Çakır’la Kara Kartal, 14 galibiyet ve 6 beraberlik yaşadı. Öte yandan Çakır, bu sezon ligdeki 13. karşılaşmasında düdük çaldı.