Corriere dello Sport Beşiktaş'a 2 sayfa ayırdı

İtalya'nın önde gelen spor gazetelerinden Corriere dello Sport bugün iki tam sayfasını Beşiktaş'a ayırdı.

GÜNDEM 26.07.2017 - 16:39 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

"Fenerbahçe ve Galatasaray'ın başarılı dönemlerinden sonra 2009 yılından bu yana şampiyon olamayan Beşiktaş, son iki sezon peş peşe şampiyon olarak formasına üç yıldızı takmayı başardı. Türkiye'nin en eski kulüplerinden olan Kara Kartal, her geçen gün daha yüksekten uçuyor" ifadelerinin kullanıldığı haberde, başarıda en büyük pay Şenol Güneş'e verildi.

***

Hikayenin Haziran 2015'de atılan imza ile başladığını yazan gazete, Güneş yönetiminde gelen ilk şampiyonluğu; "Takım çok iyi parçalardan oluşmuştu ancak bir kekin üzerine konan kiraz gibi kalite seviyesinin yukarı çıkması gerekiyordu. Bunun için Alman gölcü Mario Gomez, Fiorentina'dan transfer edildi. Hedefin ne kadar doğru olduğu sezon sonunda ortaya çıktı, 33 maçta attığı 26 golle krallık ve şampiyonluk geldi" şeklinde betimledi.

***

Güneş'in en önemli özelliklerinden biri de elindeki tüm kartları en iyi değerlendirmekti diyen Corriere dello Sport, takım içinde kimsenin yerinin garanti olmadığının yapılan değişikliklerle de belgelendiğini belirtti..

***

Çizme'nin saygın gazetesi; "İlk senenin şampiyon takımında kaleyi koruyan Tolga Zengin yerini Fabri, Alman Beck'in yerini Gökhan Gönül aldı, Barcelona'dan Adriano ve Porto'dan Aboubakar'ın transfer edilmesine rağmen sezon yine kupayla taçlandı ve bir önceki sezondan yalnızca 2 gol eksikle atılan 73 gol şampiyonluğu da beraberinde getirdi" ifadelerine yer verdi.

***

Haber Beşiktaş'ın bu sezonki hedefi olaraksa üst üste üçüncü şampiyonluğu işaret ederken, Pepe'nin transferine de yer ayırdı.