Siyah-beyazlı kulübün yurt dışı odaklı yeni kampanyası sosyal medyada büyük yankı buldu. Football Bencmark’ın araştırmasına göre yeni reklam filmi; Twitter, Facebook, Instagram ve Youtube’da yaklaşık 5,5 milyon kez izlendi.

Beşiktaş’ın son 2 yılda kazandığı lig şampiyonlukları ve Şampiyonlar Ligi’nde bu sezon gösterdiği çıkış sonrası iletişim kanadındaki gelişmeler de dikkat çekiyor. Siyah-beyazlıların yaz transfer döneminde başlatarak, yeni transferlerle beraber dünyaya tanıttığı, ‘Come To Beşiktaş’ sloganı, kampanyaya dönüştü.

***

Uluslararası sosyal medya araştırma sitesi Football Benchmark tarafından, Beşiktaş’ın yeni kampanyası ‘Come, Come, Whoever You Are, Come To Beşiktaş’ sloganının yankıları araştırıldı. ‘Come To’ sloganının Avrupa kulüpleri ve taraftarları arasında bir sosyal medya diline dönüştüğüne vurgu yapıldı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan 18'lik isme 5 milyon euro Beşiktaş'tan 18'lik isme 5 milyon euro

***

Yurt dışı odaklı yeni kampanyanın resmen duyurulduktan sonra geçen 1 hafta sürede Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube gibi popüler sosyal medya hesaplarındaki etkileşimler ve izlenim oranları hesaplandı. Beşiktaş’ın yayınladığı kampanya videosunun sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan ciddi bir etkileşim aldığı aktarılırken, bir haftalık süreçte yaklaşık 5,5 milyon kez izlendiği belirlendi. Araştırmada şu rakamlar elde edildi: Twitter: 3.4 milyon izlenme, Facebook: 749 bin izlenme, Instagram: 615 bin izlenme ve Youtube: 868 bin izlenme.

***

Football Bencmark’ın internet sitesinde yayınlanan araştırmada ‘Come to Beşiktaş’ kampanyasının global sonuçları yer aldı.


***

Kaynak: Milliyet / Celal Umut Eren