Çok Yakında...

Son iki sezondur stat konusunda büyük sıkıntı yaşayan Siyah-Beyazlılar'da, bütün gözler Vodafone Arena'ya çevrildi. Gelecek sezonda açılması planlanan 41 bin 903 kişilik spor kompleksinin, kaba inşaatının büyük ölçüde bitirilmesi, taraftarda heyecan

FUTBOL 14.11.2014 - 02:37 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Siyah-Beyazlılar’a 1947 yılından beri ev sahipliği yapan ve geçen yıl kulübün ihtiyaçlarını karşılayamadığı için yıkılan İnönü Stadı’nın yerine yapılan Vodafone Arena’nın inşaatında, büyük aşama kaydedildi. Yapımına, 7 gün 24 saat, ara verilmeden 3 vardiya olarak devam edilen 41 bin 903 kişilik spor kompleksinde, kaba inşaatın büyük ölçüde bitirildiği gözlenirken çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Kulüpte geçen ay içinde yaşanan mali krizi, borsada gerçekleştirdiği hisse senedi satışı sonrasında 28 milyon TL’lik gelir elde ederek çözen Siyah-Beyazlı yönetimin, buradan gelen paranın büyük bölümünü Vodafone Arena’nın yapımına aktardığı ve işçilere olan bütün borçları kapattığı öğrenildi.

Prekastlar şimdiden takıldı

Gelecek sezonda bitirilmesi planlanan Vodafone Arena’da, Kapalı Tribün’ün, alt ve üst kısımlarının kaba inşaatının tamamlandığı açıklandı. Bu bölgedeki alana, prekast (betonun üzerine takılan plaklar) işleminin uygulandığı gözlenirken yeni açık tarafında da büyük aşama kaydedildi. İki kale arkasına da prekast uygulamasının yapıldığı ve yakın zaman içerisinde de diğer bölümlere takılmasının planlandığı ifade edildi.

Sıkıntılı günler geride kalacak

Arena’daki inşaatın sürmesi nedeniyle ev sahibi olduğu mücadelelere başka sahalarda çıkmak zorunda kalan Siyah-Beyazlılar, bu konuda birçok sorunla karşı karşıya gelmişti. Geçen sezonda Kasımpaşa’ya konuk olan ve ardından kulüp yönetimiyle yaşanan sıkıntı nedeniyle buradan taşınıp Olimpiyat Stadı’na geçen Beşiktaş, buradaki ulaşım ve hava şartları nedeniyle yeni yer arayışına girmişti. Bu doğrultuda geçici olarak Osmanlıspor’un sahasına konuk olan ve iki karşılaşma için de Başakşehir’le anlaşan Kara Kartal, ikinci yarıdaki mücadelelerine ise Ankara 19 Mayıs Stadı’nda çıkma kararı almıştı. Bu konuda birçok sıkıntı yaşayan yönetimin, Vodafone Arena’yı en kısa süre içinde tamamlayıp bu dertlerden kurtulmak için stada özel ilgi gösterdiği bildirildi.

Başkan her gün statta

Vodafone Arena’ya verdiği değeri, yaptığı her açıklamada dile getiren Başkan Fikret Orman’ın, İstanbul’da olduğu zamanlarda neredeyse her gün stat inşaatını ziyaret ettiği biliniyor. Yönetimdeki kurmayları İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ve Basın Sözcüsü Metin Albayrak’la beraber sık sık çalışmalarla ilgili olarak bilgi alan Orman’ın, çalışan işçilerin sorunlarını da bizzat dinlediği bildirildi.

ARENA’NIN ÖZELLiKLERİ

-Koltuk kapasitesi: 41.903
-Loca sayısı: 147
-Loca koltuk sayısı: 1847
-VIP koltuk sayısı: 2150
-Otopark: 350 araç
-Engelli koltuk kapasitesi: 81 engelli koltuğu+ 81 refakatçi (toplamda 162 koltuk)
-Kale çizgisi tribün arası 795 cm
-Taç çizgisi tribün arası 615 cm
-Basın tribünü kapasitesi: 186 kişi
-Çatı özelliği: Tribünlerin üzeri kapalı olacak şekilde tasarlandı.

 

FANATİK

Gelişmelerden Haberdar Olun

@