Civelli ve Şener masada!

Beşiktaş yönetimi, teknik direktör Şenol Güneş ile yaptığı transfer değerlendirmesi sonrası gündemindeki isimler için transfer çalışmalarında yeniden harekete geçiyor.

FUTBOL 15.06.2015 - 16:28 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Bonservis ücreti de olmadığı için serbest kalan ve Beşiktaş'ın finansal fair play anlaşması şartlarına uygun olan Güneş'in eski talebelerinden Renato Civelli ve sağ bek Şener Özbayraklı için temaslara başlandı. 

Siyah beyazlıların 31 yaşındaki Arjantinli futbolcu ile şartlar konusunda bir kaç gün içinde bir kez daha görüşecekleri öğrenildi. Bir kanat oyuncusu gibi de oynayan ve Beşiktaş'ın hücum gücüne büyük katkı sağlayacak Şener'in ise Fenerbahçe'den de gelen teklif nedeniyle kafasının karışık olduğu ve bu hafta içinde bir değerlendirme yapacağı belirtildi. Güneş'in takımın her iki bekini de açık oyuncuları gibi kullanmak istediği ve bu yüzden sağ bekte Şener konusunda ısrarcı olduğu ifade edildi. 

Bu arada Güneş'in çok saeyıda hazırlık maçı yapmak istediği ve bunun için bir çalışma yaptığı ifade edildi. Tecrübeli teknik adamın, Ümraniye Nevzat demir Tesisleri'nin de sadece antrenman yapılan bir yer olarak kalmasını istemediği, futbolcuların çoğu zamanını burada geçirmesinin sağlanmasıyla tam bir aileye dönüşmelerini istediği öğrenildi. 

Güneş, yeni stadın inşaatı bitene kadar sadece bir yerin belirlenerek iç saha maçlarının orada oynanmasını istiyor. Tecrübeli teknik adamın 'Bir yer belirleyelim ve stadımız yapılana kadar orada oynayalım. Başakşehir Fatih Terim Stadı ya da Ankara olsun ama O stadın adını koyalım'. Benim tercihim İstanbul'da bir stat olması" dediği ifade edildi. 

Öte yandan Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, 7 futbolcularına teklif geldiğini açıkladı. Çebi, "Pedro Franco, Tolgay Arslan, Jose Sosa, Demba Ba, Gökhan Töre, Oğuzhan Özyakup ve Ersan Gülüm'e transfer teklifleri var. Bu futbolcular için farklı kulüpler kapımızı çaldı. 5 ila 15 milyon Euro arası teklif aldık. Bu takımın bir değeri var" dedi. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@