Beşiktaş yönetimi Everton'da umduğunu bulamayan Cenk Tosun için milli yıldıza 'Çin'e gitme, Premier Lig'de devam etmezsen Beşiktaş'a gel' teklifinde bulundu.

Beşiktaş'ta Cenk Tosun sesleri gün geçtikçe daha yüksek bir şekilde duyulmaya başladı.

Alvaro Negredo'nun ayrılmasının ardından forvet mevkiinde sıkıntılı günler geçiren siyah- beyazlılarda rota yeniden Cenk Tosun'a çevrildi.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında Everton'a transfer olan ancak o günden bu yana beklenen patlamayı bir türlü yapamayan Cenk için, santrfor arayışında olan siyah-beyazlılar girişimlerini hızlandırdı.

Öyle ki, Beşiktaşlı yönetici Umut Güner'in kısa bir süre önce Everton sportif direktörü Marcel Brands ile bir araya gelerek Cenk Tosun konusunu masaya yatırdığı ifade edildi.

GUANGZHOU DA PEŞİNDE!

Gözden kaçırmayın

60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor 60 dakika 9 kişi oyanayan Beşiktaş, İzmir'den 3 puanla dönüyor

Güner; İngiliz ekibinin direktörüne, Cenk'le ilgili Ocak ayında bir tasarrufları olacaksa, kendileriyle görüşmeden bir karar vermelerini talep etmişti.

Aynı dönemde Cenk'le ilgili Çin iddiaları ortaya atılınca Şenol Güneş'in, eski golcüsünü arayarak, "Çin'e gidip kariyerini bitirme.

Eğer Premier Lig'de devam etmezsen ve 5 büyük ligden birisine gitmezsen, sana kapımız açık" demişti.

Son gelen iddialar ise Cenk'in Ocak ayında Beşiktaş'a dönmek için hazırlandığı yönünde. Bu arada Talisca'nın forma giydi Guangzhou'nun da Everton'a Cenk için teklif yaptığı iddia edildi.

Fotomaç