Çin'e 18 Milyonluk İhracat

Beşiktaş; Demba Ba'yı 14, Ersan'ı da 4 milyon Euro'ya Uzakdoğu'ya gönderip transferin önünü açmayı planlıyor

GÜNDEM 21.06.2015 - 03:53 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş şu anda transfere odaklandı. Ancak alacağı futbolculardan çok, satacaklarına... Siyah-beyazlı kulüp, ilk etapta Demba Ba'yı Çin'in Shanghai Shenhua takımına verip 14 milyon Euro'luk gelir elde etmeyi amaçlıyor. 6 milyon Euro maaş önerilen Demba Ba'yı ikna etmeye çalışan yönetim, Shanghai Shenhua ile de Salı günü son kez masaya oturacak. 

ERSAN YERLİ STATÜSÜNDE! 
Beşiktaş'tan ayrılmaya yakın bir diğer isim ise Ersan Gülüm. Tecrübeli savunmacıyı da bir Çin kulübünün istediği ve 3 milyon Euro önerdiği öğrenildi. Beşiktaş'ın, Avustralya vatandaşlığı bulunduğu için Çin'de yerli statüsünde oynayabilen Ersan'ı 4 milyon Euro karşılığında göndermeye sıcak baktığı belirtildi. 

GİTMESİNDE SAKINCA YOK
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Demba Ba, önemli bir oyuncu. Teklif Çin'den de gelir, başka yerlerden de gelir. Bizim açımızdan gitmesinde bir sakınca yok. Galiba oyuncuyla görüşülmüş " dedi. Bodrum'da Kartal Yuvası açılışında konuşan Orman, Ba'nın "İngiliz futbolu, Türk futbolundan daha iyi" açıklaması sorulunca, "Demek ki gitmek istiyor" cevabını verdi.

GÜNEŞ, MATİAS'I İSTİYOR
Portekiz basını, Beşiktaş'ın forvet oyuncusu Marco Matias için kulübü Nacional ile masaya oturduğunu ileri sürdü. Haberde, teknik direktör Şenol Güneş'in Bursaspor'u çalıştırdığı dönemde de Matias'ı istediği belirtildi. Portekiz kulübünün, geçen sezon 42 maçta 21 gol atan 26 yaşındaki futbolcu için Kartal'dan 2.5 milyon Euro talep ettiği öğrenildi.

 

SABAH