Çile Kartalım Çile

Olimpiyat Stadı'nı, Fenerbahçe mücadelesinde bile dolduramayan Beşiktaş, ligdeki derbiler ve Avrupa Ligi karşılaşmaları dışındaki maçlar için Başakşehir'e taşınacak. Kasımpaşa ve Akhisar'ı bu statta ağırlayacak olan Siyah-Beyazlılar'da taraftar, yine

FUTBOL 04.11.2014 - 02:56 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Süper Lig'de 4. haftadaki Eskişehirspor mücadelesinin ardından 35 gün sonra Atatürk Olimpiyat Stadı'na dönen ve Fenerbahçe'yi ağırlayan Siyah-Beyazlılar, derbinin ardından yine yorucu bir trafiğe girecek. UEFA Avrupa Ligi'nde perşembe günü Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Partizan'ı ağırlayacak olan Kara Kartal'ın taraftarı, bu çileli yolculuğun ardından pazar günü bu sefer Başakşehir deplasmanına gidecek. İki stadın da İstanbul'un şehir merkezlerine uzak olması sebebiyle büyük sıkıntı yaşayacak olan Siyah-Beyazlı futbolseverler, ligde gelecek hafta iç sahada oynanacak Kasımpaşa maçında da, Başakşehir'in stadını kullanacak takımları için yine yollara düşecek. Başakşehir Yönetimi'yle yapılan anlaşma gereği Avrupa Ligi'ndeki maçlar ve Süper Lig'deki derbiler haricindeki karşılaşmalara Fatih Terim Stadı'nda çıkacak olan Siyah-Beyazlılar, 14. haftadaki Akhisar Belediye sınavını da yine bu statta oynayacak.

Yönetim, daha fazla ilgi bekliyor

Atatürk Olimpiyat Stadı'nın fiziki konumu nedeniyle 80 bin kişilik dev spor kompleksini bir türlü dolduramayan ve son olarak Fenerbahçe derbisini 25 bin taraftar önünde oynayan Beşiktaş, 18 bin kişilik Başakşehir Stadı'ndaki maçlara tam kapasite çıkmayı planlıyor. Fatih Terim Stadı'ndaki hava şartlarının Olimpiyat'tan daha iyi olması nedeniyle taraftarın Kasımpaşa ve Akhisar mücadelelerine büyük ilgi göstereceğini planlayan Siyah-Beyazlılar, ikinci yarıdaki karşılaşmalar konusundaki kararını ise bu iki müsabakadan sonra  verecek.

Taraftarlar Başakşehir'e nasıl gidecek?

‘Olimpiyat'tan beter

Beşiktaş'ın Kasımpaşa ve Akhisar maçlarında kullanacağı Başakşehir Stadı, saha ve hava koşulları bakımından Olimpiyat Stadı'ndan daha iyi durumda olsa da ulaşım konusunda daha sıkıntılı bir konumda bulunuyor. Siyah-Beyazlı taraftarların, Beşiktaş maçları öncesinde toplandığı Çarşı'dan, Atatürk Olimpiyat Stadı'na, normal şartlarda 1 saat 45 dakikada ulaşılırken Fatih Terim Stadı'na gitmek ise neredeyse 2 buçuk saati buluyor. İşte o baş döndüren yolculuk:

Çarşı'dan seyahate başlayan bir taraftar, ilk olarak otobüsle Kabataş'a hareket etmek zorunda. 10 dakikalık yolculuğun ardından bu sefer tramvay kullanılarak yine 10 dakikalık yolculuktan Eminönü'ne ulaşılıyor. Buradan da iskelenin yanında bulunan duraklardan 146B kodlu otobüsü kullanmak gerekiyor. Yaklaşık 2 saatlik baş döndürücü yolculuğun ardından 58 durak geride bırakılarak stada ulaşılabiliyor. Yürüme ve bekleme mesafeleriyle yol, toplamda 2 buçuk saati buluyor.

Kartal Heykeli'nden Fatih Terim'e güzergah

1. adım 27SE kodlu otobüsle Beşiktaş'tan Kabataş
2. adım Kabataş'tan tramvayla Eminönü
3. adım Eminönü'nden 146B kodlu otobüsle Başakşehir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@