Ciddi bir uyarı yapmak isterim

Beşiktaş kongre üyesi Çağrı Göksel, Fikret Orman'ın bugün Divan Kurulu'nda yapmış olduğu açıklamaları değerlendirdi.

GÜNDEM 08.08.2015 - 20:14 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Sayın Başkan'ın bugün Divan Kurulu'nda ki açıklamalarında görülüyor ki kendisinin tavrı ve üslubu maalesef hiç değişmiyor, değişmeyecek. Eleştiriler karşısında söylediklerine kendisinin dahi inandığını hiç düşünmüyorum. Sorunların üzerine gitmek ve eleştirileri yanıtlamak yerine mağdur söylemleri beni bir kongre üyesi olarak son derece rahatsız ediyor.

Neticede kimse kimseyi organize ederek oraya çıkartıp konuşturamaz, özellikle bizlere karşı buna teşebbüs dahi edemez. Beşiktaş'tan alan değil Beşiktaş'a kendinden veren insanlar tek bir kelimeyi bile inanmadan dile getirmemiştir. Aksine adam yerine konulmayacak bazı kişiler eleştiri getirenlere hakaretler yağdırmış ve sayın başkanı bu saldırılar hiç ilgilendirmemiş, bu tipler ihraç edilecek yerde sırtları sıvazlanmıştır.

Ciddi bir uyarı yapmak isterim, bir sonraki kongrede, kürsüdeki arkadaşlara bu tür sataşmalar olduğu takdirde çok ciddi sonuçları olabilir. Her zaman bu kadar itidalli duracak konuşmacılar ve sadece tezahüratla tepki koyan bir kitle bulamayabilirsiniz. Anlık tek bir hareketle bir kargaşa ve kavga ortamı doğacak olursa tek müsebbibi camiayı kenetleyecek yerde bu söylemlerle hızla ayrıştıranlardır.

Demokrasiyi herkesin özümsemesi gerekir, artık eski kongreler kalmadı. Beşiktaş'ı yönetme iddiasındaki insanlar kendini bu yeni duruma bir an önce adapte etsin. Sahte üyeleri ve Yanındaki 200-300 askeri değil on binlerce üyeyi tatmin edecek icraat ve siyaset üretsin yoksa bir türlü açıklanamayan seçim tarihi gelip çattığında sonuç şaşırtıcı gelebilir.

O gün geldiğinde kimin kazanacağını bilmiyorum ama kimlerin kaybedeceğini net olarak görebiliyorum. Zira bu taktiklerle kaybetmeleri kaçınılmaz. Kısa ve uzun vadede her zaman ve her yerde kazanan yeter ki Beşiktaş olsun, tek dileğimiz budur.

 

 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@