''Ceza Alması Takımı Çok Etkiledi''

Bir dönem Beşiktaş forması giyen Baki Mercimek, KartalBakisi.com'a konuştu.

ÖZEL 28.10.2013 - 10:28 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Baki Mercimek, KartalBakisi.com'a konuştu.


-Yani gollü ve zevkli bir maç oldu. Tabi Beşiktaş üst üste hatalarla gol yemesi pek iyi olmadı ancak üste üste yenilen gollerden sonra her takım toparlayamaz. Beşiktaş ise toparladı. 3-1'den sonra durumu 3-3'e getirdi. Hatta beraberliği yakalamışken, öne geçmek için pozisyonlar buldu. Bunu her takım yapamaz ancak Beşiktaş bunu gerçekleştirdi. Ara sıra böyle iyi oyunla ve zevkli maçlar izlememiz güzel.

 


-Yani burada suçu sadece defans oyuncularına atmak haksızlık olur. Takım savunması çok önemlidir ve bunda herkesin önemi büyüktür. Tüm takımın. Bazen biz savunma oyuncuları ister istemez hatalar yapabiliyoruz. Her futbolcu gibi. Yani bazen topa vurursun, top kısa düşer ve gol olur. Ersan Adem Gülüm'ün başına da bu geldi. Bu olabilecek bir hata. Burada niyet önemli. Kalteli bir defans oyuncusu da olsa, bazen öyle hatalar yapılabiliyor. Kaliteli bir oyuncu olmasa zaten öyle bir ligde, öyle bir takımda forma şansı giymezdi. Defans oyuncularının kaliteli olmasına rağmen böyle hatalar yapması normal. Takım savunmasında bazı sıkıntılar vardı ancak düzelebilecek şeyler.


-Yani.. Baktığımız zaman Oğuzhan Özyakup'un takıma yeniden dahil olması çok büyük artı olarak yansıdı. Yaratıcı oyuncular gerekli iyi hücüm yapabilmek için. Forvet oyuncuları için arkanızdaki insanların iyi olması lazım, gol attırmak veya gol pozisyonlarına girmek için. Oğuzhan'ın da kadroya dahil olması çok şeyi değiştirdi. Oğuzhan'ın yokluğunda Fernandes tek başına bu görevi üstlenemez. Çünkü rakip takımın Manuel Fernandes'i durdurması daha kolay olur ve maç kitlenirdi. Ancak Oğuzhan gibi yaratıcı bir oyuncunun daha olması gerçekten çok şey katıyor. Ayrıca buna Veli veya Atiba gibi defansif özellikleri iyi olan ve kanatlardaki futbolcularda çok koşup görevini yaptıkları zaman ortaya iyi bir hücüm hattı çıkıyor.

 

-Slaven Biliç kesinlikle iyi bir hoca, kendini kanıtlamış bir hoca. Herkese güven veriyor. Futbolculara güven veriyor, bireysel olarak futbolculara güven veren bir teknik adam. Ceza alması takımı çok etkiledi. Saha kenarında olması çok şeyi değiştiriyor. Akhisarspor maçında bunu daha iyi gördük. Ard arda gelen gollerden sonra takımın krizi çabuk atlatmasında en büyük etkendi. Biliç'in takımda olması çok iyi. Zaman gerekiyor ancak şimdilik başarılı buluyorum.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@