Antalya deplasmanına 6 eksikle giden Beşiktaş, İstanbul’a 2 ismi daha kaybederek döndü. 10 gün içinde 3 zorlu maça çıkacak olan Beşiktaş’ta eksiklerin fazlalığı teknik ekibi düşündürüyor.

Siyah Beyazlı takımın başı sakatlıklarla dertte.

Antalya deplasmanına 6 oyuncu eksik olarak katılan siyah beyazlı ekip karşılaşmada 2 futbolcusunu daha kaybetti.

Welinton, N’Koudou, Vida, Teixeira ve Umut’tan sakatlıkları, Rosier’den de üst solunum yolu rahatsızlığı belirtileri nedeniyle Antalyaspor karşısında yararlanamayan Beşiktaş’ta bu oyunculara Necip ile Mehmet Topal da katıldı.

10 gün içinde Adana Demir, Altay ve Ajax ile karşılaşacak olan Kartal’da eksiklerin çokluğu teknik ekibi düşündürüyor.

İşte, Beşiktaş'ın sakatlık raporu

* N’Koudou: Malatya maçında aldığı darbe sonrası sağ ayak bileğinde kapsüler zorlanma ile yumuşak doku travması (kontüzyon) tespit edildi.

* Welinton: Borussia Dortmund maçında sol dizine aldığı darbe aldı. Uyluk kemiğinde (femur) kemik ödemi ve diz eklem kapsülünde gerilme saptandı.

* Necip Uysal: Darbeye bağlı olarak diz eklem kapsülünde ve iç yan bağında zorlanma ve yumuşak doku travması tespit edildi.

* Domagoj Vida: Futbol Sağ ayak iç adale grubunda ve taban altı bağ dokusunda (plantar fasia) ödem ve zorlanma belirlendi.

Rosier'de gribal enfeksiyon

* Alex Teixeira: Malatya maçını tamamlayamadı. Yapılan değerlendirmesinde ise uyluk arka adalesinde gerilme saptandı.

* UmuT Meraş: Milli takımdan sakat geldi. Alt baldır arka adalesinde gerilme ve ödem var. Altay maçı sonrası takıma alınması planlanıyor.

* Valentin Rosier: Gribal enfeksiyon nedeniyle son anda kadrodan çıktı. Dordmund maçındaki yüksek performansından sonra nüksetti

* Mehmet Topal: Uyluk iç adalesinde (adduktor longus) kanama ve kısmi yırtık belirlendi.

Bu arada Welinton ve Rosier sağlık ekibi hazır raporu verirse Adana Demirspor maçı kadrosuna alınacak.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a Mario Balotelli önerisi Beşiktaş'a Mario Balotelli önerisi

(HÜRRİYET)