İskoçya ve Çekya ile oynanacak olan hazırlık maçları için toplanan A Milli Takım’da Cenk Tosun, antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

A Milli Takım’ın 16 Kasım’da Diyarbakır’da İskoçya, 19 Kasım’da da Gaziantep’te Çekya ile oynayacağı karşılaşmaların hazırlıkları başladı. Cenk Tosun, Taksim’de yaşanan patlamaya değindi ve hayatını kaybeden vatandaşlara rahmet dilerken, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara da şifa diledi.

“Dünya Kupası’nda olmak isterdik”

Genç bir takım olduklarını söyleyerek sözlerine devam eden Cenk Tosun, “Stefan hoca ile daha önce konuşuyorduk. Genç kardeşlerimizle birlikte inşallah güzel hazırlık maçları oynayıp, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ne iyi hazırlanmak istiyoruz. Takımda tecrübeli isimler var. Bizim milli takımımızda ağabeylik diye bir şey yok. Zamanı gelince Arda Güler de ağabeylik yapacak, ben de yapacağım. Biz de zaten ağabeylik diye bir kelime yok. Hepimiz kardeşiz. Tabii biz daha tecrübeliyiz. Ağabeylik olarak bunu görüyorum. Genç kardeşlerimize doğru yolu göstermek için buradayız, aynı zamanda iyi Futbol oynamak istiyoruz” dedi.

"Hak ettiğim dönemler oldu"

Şenol Güneş’in göreve gelmesiyle performansında yaşanan değişim hakkında da konuşan Cenk Tosun, “Ben sakatlıklardan sonra çok çalıştım. Bunu Allah biliyor, eşim ve babam biliyor. Kötü sakatlıklar geçirdim. Şu an eskisinden daha güçlüyüm. Sezon başında da öyleydim. Belki Valerien Ismael döneminde daha az forma şansı buldum. Hak ettiğim dönemler oldu, oynamadım. Daha fazla çalıştım. Şenol Hoca gelince bana o güveni verdi. İlişkimiz zaten çok iyiydi. Ben de onu utandırmamak için elimden geleni yaptım. Son iki maçta yükselen bir form grafiğim var. Ancak Galatasaray’a yenildiğimiz maçtan sonra performansımın bir anlamı yok. Benim gol attığım, takımın da 3 puan aldığı maçlar beni daha çok mutlu eder” açıklamalarında bulundu.

Gözden kaçırmayın

Şenol Güneş'ten transfer ve Caner Erkin açıklaması Şenol Güneş'ten transfer ve Caner Erkin açıklaması

HÜRRİYET