Cenk Tosun'dan babasına sitem!

Babasının basına yaptığı açıklamayı öğrenince şok geçiren Cenk Tosun hemen telefona sarıldı: "Baba bunu neden yaptın. Herkes benim yaptırdığımı düşünecek. Çok büyük yanlış yaptın. Beni çok zor durumda bıraktın" dedi.

GÜNDEM 11.05.2017 - 11:49 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Cenk Tosun'un babası Şenol Tosun'un, "Quaresma ile Talisca oğluma pas atmıyor. Quaresma'nın daha önce çok asisti oldu ama son zamanlarda o da pas vermiyor. Beşiktaş, Talisca'nın umurunda değil. Oğlum Cenk Beşiktaş için canını dişine takmış" şeklindeki açıklamaları takım içinde krize neden oldu. Herkes genç oyuncuya babasının bu açıklamaları bilinçli bir şekilde yaptığını, bir yerlere mesaj vermek niyetinde olduğunu düşündü. Kulüp içinde huzur bozan açıklamalar golcü Cenk Tosun'u da zor durumda bıraktı.

***

KEŞKE ÖNCE BANA SORSAYDIN

Hemen babasını arayan Cenk Tosun, isyan etti. Kendi adına böyle bir açıklama yapmasının çok yanlış olduğunu belirten Cenk, "Baba bunu neden yaptın. Şimdi herkes sana benim tür laflar kullandığımı düşünecek. Benim düşüncemin de böyle olduğunu sanacak. Beni çok zor durumda bıraktığının farkında mısın. Şimdi ben bunu takımdaki arkadaşlarıma, hocama, yönetime nasıl açıklayacağım. Keşke böyle bir şey yapmadan önce benimle konuşsaydın" diye sitem etti. Babası da yaptığı açıklamadan pişman olduğunu belirtip, oğlunun gönlünü almaya çalıştı.

***

ARKADAŞLARINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Önce durumu takım arkadaşlarına açıklayan Cenk, "Benim hiçbir şeyden haberim yok. Babamın yaptığı açıklamalar, benim görüşmelerimi yansıtmıyor. Yine de böyle bir şeye muhatap olduğum için hepinizden özür diliyorum. Ancak bir defa daha bilmenizi istiyorum ki babamın sözleri asla benim düşüncelerimi yansıtmıyor" dedi. Başta Talisca ve Quaresma olmak üzere takım arkadaşları da Cenk Tosun'un zor durumda kalması nedeniyle, onu teselli etti.

Teknik Direktör Şenol Güneş de babasının yaptığı açıklamalar nedeniyle Cenk Tosun'la bir görüşme yaptı. Bu sözler nedeniyle asla onu suçlamadığını belirten Şenol Güneş, 'Babanın açıklamaları, son dönemde gol atamadığın için bir endişe ifade ediyor. Ama rahat ol, sen golünü de atacaksın. Unut ve moralini bozma. Çok daha önemli işlerimiz var" dedi. Cenk de verdiği destek ve anlayışı nedeniyle hocasına teşekkür etti.

***

Kaynak: Akşam

Gelişmelerden Haberdar Olun

@