Sezon başında bonservisine 20 milyon euro teklif edilen ancak Şenol Güneş'in veto etmesi sonrası takımda kalan Cenk Tosun, gösterdiği üstün performans ile değerini katladı. Cenk'in, Avrupa'ya transfer olması durumunda Türkiye rekoru kırması bekleniyor. Türkiye'den Avrupa'ya transfer olan en pahalı oyuncu Elvir Balic. Boşnak oyuncu, 1999 yılında Fenerbahçe'den Real Madrid'e 16.3. milyon Euro'ya transfer olmuştu. Avrupa'ya giden en pahalı Türk oyuncu ise Cengiz Ünder. Genç yıldız, bu sezonun başında İtalyan devi Roma'ya 15 milyon Euro'ya imza atmıştı.

***

ORMAN, GiTMESiNE SICAK DEĞiL

Bu arada Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi'nde hedeflerinin olduğunu belirterek, "Benim futbolcularım mal değil. Ücret falan yazılıyor ama bunlar gerçek değil" diyerek, yıldız golcünün devre arasında takımdan gitmesine sıcak bakmadığını resmen ifade etti.

***

Öte yandan Cenk de başarısının sırrını şu sözlerle özetledi: "Ben hem takımla hem de bireysel olarak çalışmalarımı yapıyorum. İyi olmayan, eksik yönlerimi geliştirmeye çalışıyorum. Böyle kaliteli takım arkadaşlarına sahip olmam sebebiyle de bu sıkı çalışmalarımın meyvesini alıyorum."

***

Kaynak: Fotomaç