2018 FIFA Dünya Kupası elemelerinde Türkiye'nin Hırvatistan'ı Cenk Tosun'un golüyle 1-0 mağlup etmesi Hırvat basınında geniş yer buldu.

Vecernji gazetesinin, Türkiye, Hırvatistan'ı şoke etti! başlıklı haberinde, bu sonucun ardından I Grubu'nda elemelerin sonuna kadar dramatik bir durum oluştuğu ifade edildi. Türkiye'nin Cenk Tosun'un golüyle Hırvatistan'ı yıktığı kaydedilen haberde, ev sahibi ekibin maç boyunca kontrolü elinde tutmak için elinden geleni yaptığı belirtildi.

***

Hırvatistan'ın acı bir mağlubiyetle evine döndüğünü aktaran gazete, gruptaki iki maçta da Türkiye'nin rakibine yenilmediğini hatırlattı.

***

Gözden kaçırmayın

Başkan Çebi'den Nadiem Amiri sözleri Başkan Çebi'den Nadiem Amiri sözleri

Cenk Tosun, Hırvatistan'ı yıktı başlığını atan Nacioanal gazetesi, 1-0'lık mağlubiyetin ardından Hırvatistan'ın Dünya Kupası'na katılma şansını riske soktuğu yorumunu yaptı. Gazete, Cenk Tosun'un golünün Türkiye'ye hayat verdiğini, Hırvatistan'ın işlerini ise zorlaştırdığını yazdı.

***

Hırvatistan, Türkiye'de şoke oldu, Rusya gittikçe uzaklaşıyor. değerlendirmesinde bulunan Jutarnji gazetesi, kaleci Danijel Subasic'in yetersiz müdahalesinin golle sonuçlandığını ve Hırvatistan'ın Rusya vizesi için bir ay daha beklemek zorunda kaldığını kaydetti.

***

Kaynak: Ajansspor