Cenk Gönen Ayrılıyor

Galatasaray, Beşiktaş kalesini koruyan Cenk Gönen’i transfer ediyor. 27 yaşındaki file bekçisinin bonservis bedelinin de 600 bin euro olacağı öğrenildi. Güneş, üç kaleciden birini gönderebileceğini söyleyerek bunun işaretini vermişti

FUTBOL 15.08.2015 - 03:04 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Galatasaray, Felipe Melo sorununun çözülmesinin ardından Muslera ile birlikte görev yapacak kaleci işini de netleştirdi. Sarı-kırmızılılar, Beşiktaş’ta görev yapan Cenk Gönen’i transfer etmek için girişimleri hızlandırdı, iş imzaya kaldı.

 


Siyah-beyazlılar, Şenol Güneş’in, 3 kaleciden 1’ini göndermeyi düşünmesi üzerine harekete geçen sarı-kırmızılıların, Cenk’i hemen listeye aldıkları ifade edildi. 2019’a kadar Beşiktaş ile sözleşmesi bulunan 27 yaşındaki kalecinin, Cim-Bom’a son bir yılı opsiyonlu olmak üzere üç yıllık imza atacağı ifade edildi. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun yanı sıra, kaleci antrenörü Claduio Taffarel’in de beğendiği isim olan Cenk Gönen’in de sarı-kırmızılılarla anlaştığı dile getirildi.

 


Galatasaray’ın 1 numarası Fernando Muslera ise, 2012 yılında Türkiye Futbol Federasyonu’nun yayınladığı Tam Saha Dergisi’ne verdiği röportajda, Cenk Gönen’i Türkiye’de en çok beğendiği kaleci olarak göstermiş, “Genç ve çabuk gelişen bir kaleci. İleride çok daha iyi olacak” ifadelerini kullanmıştı.

 

MİLLİYET

Gelişmelerden Haberdar Olun

@