Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Divan Kurulu'nda konuşma yaptı.

Ahmet Nur Çebi'nin açıklamaları şu şekilde:

Bana 'sen de İcra Kurulu başkanıydın' diyorlar. Ben İcra Kurulu toplantılarında bir yöneticiye Kartal Yuvası'nı sordum, 'Biz o konuları başkanla hallediyoruz' cevabını verdiler.

Geldiğimden beri gece 2 saatten fazla uyku uyumuyorum. Önümüzdeki 2-2,5 yılın 1,5 milyar lira zararla kapatacağını düşünüyorum. Bunları ne kadar aşağı çekeriz bunları araştırıyoruz.

İçinde bulunduğumuz durum keyifli bir durum değil, zor durumdayız ve enkaz edebiyatı yapmak istemiyoruz ama bir süre sonra herkes, eski dönemlerde yapılanları unutacak ve bize kendi dönememizle ilgili hesap soracak.

40 gün genel sekreterimle çalıştık, durum çok keyifli değil. Zor durumların nereden geldiğini bilmeden bizim çalışmamızı bizden isteyemezsiniz.

Sayın Serdal Adalı, benim de içinde bulunduğum sürecin denetlenmesini istemişti. Ben de bunun için çalışma başlattım. Geldiğimiz gün, denetleme kuruluna yazılı olarak başvurduk ve son 10 yılın denetlenmesini istedik.

Son seçimde genel kurula katılan tüm Beşiktaşlılara teşekkür ediyorum. Gördüğümüz kadarıyla açık ara bir seçim olması gerekçesiyle kendimde yoğun baskı hissediyorum. Bunun altından kalkabilmem için çok çalışmam gerekiyor.

Erken seçimler benim ayrılmam için yapıldı. 'Ben her şeyi abime sorarım diyordu' sayın Başkan. Sonra ne oldu da ben uzaklaştırıldım. Biz yönetime geldik kulüpte herkesin başı yerdeydi. Aylarca kimse gitmemiş. Aylarca kimse kulübe uğramamış.

Gözden kaçırmayın

Hakim Ziyech transferinde İtalyan rakip Hakim Ziyech transferinde İtalyan rakip

Beşiktaş'ta bir israf dönemi yaşanmış, kimsenin hiçbir şey umurunda olmamış, elimizde raporlar var.

Bankaya gelen bilet, sponsor gelirlerinden 1 kuruş alamıyoruz. Ben şimdi ayda 15 milyon Euro'yu nereden bulacağım? Bütün gelirleri temlik etmişler. Elektrik faturası bile ödeyemiyoruz, bütün gelirler orda. Siz böyle yaparsanız sizden sonra gelecek olan Ahmet'tir, Serdal'dır, Hürser'dir ne yapacaklar?

Hürser Bey, Yusuf Tunaoğlu'nun kızı benim için önemli bir değer ama #Beşiktaş için israfın karşısında durmalı ve tasarruf etmeliyiz. Ben hanımefendiye kendi şirketimde iş teklif ettim ama reddetti. Beşiktaş'ın başka öncelikleri var, ben bunları düşünmeliyim.

Ben sizlerden namuslu ve şerefli bir Beşiktaş aldım. Hesap sorulacaksa Denetleme Kurulu soracak

Hentbol, yılda 10 milyon TL zarar. Buna amatör mü diyorsunuz? Bu başka bir boyuta geçmiş. Kulübe gelen en büyük hacizler voleybol takımındaki bir kadından geliyor. 2 milyon TL... Bu mu amatör? Böyle amatör olmaz.

Beşiktaş'ın toplam borcu açıklandı!

2019 yılı 3. Olağan Divan Kurulu Toplantısı, Vodafone Park’ta yapıldı. Beşiktaş Kulübü'nün 2019 yılı 3.olağan divan kurulunda sunulan Denetim Kurulu raporunda borcunun 2 milyar 759 milyon 185 bin 877 TL olduğu açıklandı.