Siyah-beyazlı hoca bu sezon forma giydiği 26 resmi karşılaşmada 10 sarı, 1 kırmızı kart gören tecrübeli oyuncudan kendisine çeki düzen vermesini istedi, “Sen bu ligin en kaliteli oyuncularından birisin ama çok fazla kart görüyorsun. Agresif yapın takıma zarar veriyor. Sahada hakemle ve rakiple uğraşma, sadece kendi işine odaklan” dedi.

Beşiktaş’a yaklaşık 14 yıl sonra teknik direktör olarak geri dönen ve ilk sınavında Çaykur Rizespor deplasmanından galibiyetle ayrılan Sergen Yalçın’ın, kritik müsabaka öncesinde Caner Erkin’le başbaşa bir görüşme gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Siyah-beyazlı hocanın, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıda Caner’e ciddi uyarılarda bulunduğu aktarıldı.

Bu sezon forma giydiği 26 resmi karşılaşmada tam 10 sarı ve 1 kırmızı kart gören oyuncusundan önümüzdeki dönemde çok daha dikkatli olmasını isteyen Sergen Yalçın’ın, “Sen bu ligin en kaliteli oyuncularından birisin ama çok fazla kart görüyorsun. Agresif yapın zaman zaman takıma zarar veriyor. Sahada kesinlikle hakemle ve rakiple uğraşma, sadece işine odaklan, en verimli şekilde futbolunu oyna. Senden tek isteğim bu” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Stres seviyesi yüksek olan Çaykur Rizespor deplasmanında önceki maçlara göre son derece kontrollü bir futbol oynayan Caner Erkin müsabakayı kart görmeden tamamlarken, oyun disiplini ve kademe anlayışıyla da geçer not almıştı. Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın galibiyetle kapattıkları karşılaşmanın ardından uyarılarını dikkate alan Caner’e özel olarak teşekkür ettiği de vurgulandı. (Kaynak: Skorer-Bilal Meşe)