'Caner Ayrı Olcan Ayrı'

Beşiktaş'ın 1 numarası FANATİK'e konuştu.

GÜNDEM 05.06.2014 - 03:52 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Yeni sezon öncesinde kadrosunu takviye etmek için çalışmalarını sürdürenBeşiktaş'ta, 11 milyon Euro'luk transfer bütçesinin açıklanmasınınardından bozulan moraller sonrası Başkan Fikret Orman'dan açıklamageldi. FANATİK'e yürüttükleri çalışmalar hakkında konuşan Orman,"Beşiktaş, sırf oyuncu almak için transfer yapmaz. Yerli yabancı, bininüstünde bize gelen oyuncu teklifleri var. Bugün parayı masaya koysamalamayacağım futbolcu yok. Ama önemli olan böyle şov yapmak değil.Alacağın futbolcunun takıma vereceği katkı. Teknik ekibimiz, profesyonelçalışanlarımız geceli gündüzlü hummalı çalışma içinde. Taraftarımız hiçmerak etmesin, nokta atışı takviyeler yapacağız. Yerli ve yabancıtemasta olduğum isimler var. Hepsinin onlarca natifi de mevcut"diye konuştu. 'Bilic'le yola devam'Slaven Bilic'le ilgili olarak zaman zaman çıkan ayrılık iddialarını dadeğerlendiren Başkan Orman, "İstikrardan yana olduğum için Bilic ileyola devam ediyoruz. Benim görüşüm belli. Beşiktaş amblemi olan heryerde başarı kriteri şampiyonluktur. Zaten böyle marka değeri büyük olankulübün forması ilk üç içinde her zaman yer alır. Biraz üstüne koyarsanhedefine ulaşırsın. Bilic'in kendisi de başarısız bir sezongeçirdiğimizi itiraf etti. Bu çok önemli. Sorumluluğu üstlendi. Yenisezonda daha farklı olacak ve geçmişten ders alacaktır" yorumundabulundu.
'Caner ayrı Olcan ayrı'
Olcan Adın ve Caner Erkin'in transferi konusunu da değerlendiren Orman,"İkisinin durumu farklı. Caner'in kulübüyle sözleşmesi bitti. İlişkisinitamamen keser, önümüze bu şekilde gelirse görüşme olur. Yine de,Fenerbahçe'ye nezaketten sorarım, bilmediğimiz bir özel durum var mıdiye. Olcan ise Trabzonspor'un sözleşmeli oyuncusu. Hocamızın çokistediği doğrudur. Geçen yıl Tolga'nın transferinde olduğu gibi oturur,Trabzonspor Başkanı'yla konuşuruz. Biz her şeyi açık, net ve şeffafyaparız” yorumunu yaptı. 
'Stat 4-5 ay gecikir'
Vodafone Arena'yla ilgili olarak daha önceden, "Ağustos ayında açılışınıyapacağız" diyen Orman, ortaya çıkan gecikmelerin normal olduğunusöyledi. Çalışmaların ivedilikle sürdüğünü söyleyen 46 yaşındakiyönetici, "Devlet desteği olmadan yapılan tek stat bizimki. Ağustos içinhedef koyduk. İnşaat işlerinde ortalama 8 ay süre oynar. Bu stat dabüyük ihtimalle hedefimizden 4-5 ay daha geç açılacak. Bunun sebebi deçatı. Stadımız açıldıktan sonra rakiplerimiz ile aramızdaki gelirdengesi kurulmaya başlanacak. Mali gelir açısından rakiplerden çokgeride kaldık. Aynı anda aldığımız büyük borçları da kapatma uğraşıiçindeyiz" dedi.‘Hapis cezasına karşıyım’Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Şike Davası'ndan aldığı hapiscezasının haklı bir yaptırım olmadığını savunan Fikret Orman, "Şikesüreci herkesin malumu. Şahsen bu konu için hapis cezasına karşıyım.Ortada belgeli bir durum varsa, para cezası ve hak mahrumiyetiverilmesinden yanayım. İşini gücünü hatta sağlığını bir kenara koyupmesai harcayan insanlar, bazı yanlışlar yüzünden içeri girmemeli"açıklamasında bulundu.

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@