Tolgay Arslan'ın 6 ay sahalardan uzak kalacak olmasının ardından gündeme ön libero transferini de alan Beşiktaş'ta iki önemli aday bulunuyor. Esteban Cambiasso'dan olumlu yanıt alınmazsa, rota Eskişehirsporlu Lawal'a çevrilecek.

Gözden kaçırmayın

Salih Uçan: Şampiyonluğa giden yolda her maç zor Salih Uçan: Şampiyonluğa giden yolda her maç zor

Ön libero pozisyonu için de arayışlara giren Beşiktaş, bu bölge için Cambiasso üstünde yoğunlaştı. Tolgay Arslan’ın 6 ay sahalardan uzak kalacak olmasının ardından ön libero ve orta saha transferi için de çalışmalarını sürdüren Siyah-Beyazlılar’a, menacerler aracılığıyla geçtiğimiz sezonu İngiltere Premier Lig ekibiLeicester City’de geçiren Esteban Cambiasso önerildi.

İlk etapta bu isme olumlu bakan Siyah-Beyazlılar’ın 1 yıllık kontrat teklifi yapma hazırlığında olduğu gelen haberler arasında. Ada temsilcisiyle sözleşmesi sona eren ve bonservisi elinde bulunan 35 yaşındaki futbolcu konusunda bu hafta içi önemli gelişmeler yaşanabilir.

Alternatif Lawal

Cambiasso’nun alınamaması halinde rota Raheem Lawal’a dönecek. Beşiktaşlı kurmaylar, Lawal için, kadroda düşünülmeyen isimleri Eskişehirspor’a takas olarak sunacak. 25 yaşındaki futbolcunun Kara Kartal’ın teklifine sıcak baktığı da gelen haberler arasında.

 

Kaynak:Fanatik