Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Beşiktaş'a Mert Hakan ve Emre Kılınç konusunda ricacı oldu. Beşiktaş'tan bu konuda olumlu geri dönüş aldı.

Beşiktaş efsanelerinden Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, transferin gözdeleri Mert Hakan ve Emre Kılınç için Başkan Ahmet Nur Çebi ile görüştü. Emre ve Mert Hakan’a ihtiyacı olduğunu bu sezon hedefinde şampiyonluğun olduğunu söyledi. Başkan Mecnun Otyakmaz’ın devre arasında ikisini de satmamak için söz verdiğini, sezon sonunda iki oyuncu bedava giderse artık şanslarına küseceğini söyledi.

Bu görüşmenin ardından önce Beşiktaş resmi bir açıklama yaptı. Ardından da Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Beşiktaş’a davranışı nedeniyle teşekkür etti.

Beşiktaş'ta Erdal Torunoğulları transferde Avrupa turunu tamamladı

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş’ın aradığı kan Wout Weghorst Beşiktaş’ın aradığı kan Wout Weghorst

Öte yandan Beşiktaş'ta önce İtalya ardından da Hollanda, Belçika ve Almanya’da bazı görüşmeler yapan Erdal Torunoğulları döndü. Başkan Ahmet Nur Çebi’yle bir araya gedi. Başkan’ın, ''yıldız olmuş ama düşüşe geçen değil, yıldız olmaya aday adı  duyulmamış oyuncu bulun'' talimatı üzerinden çalışmalarını sürdüren Erdal Torunoğulları, Abdullah Avcı ve scout ekibinin onayıyla görüştüğü isimleri masaya koydu. Ahmet Nur Çebi özellikle maliyet konusunda esneklikler üzerinde durdu.

Fotospor