Beşiktaş Galatasaray derbisinde Cüneyt Çakır'ı FİFA gözlemcileri takip edecek.

Gözden kaçırmayın

Erdoğan: Planı olan başkan adayını sırtımızda taşırız Erdoğan: Planı olan başkan adayını sırtımızda taşırız
FIFA, Brezilya'da düzenlenecek 2014 Dünya Kupası'nda düdük çalacak 25hakem üçlüsünü açıkladı. Türk hakem Cüneyt Çakır, Dünya Kupası'nda görevalacak 25 hakem arasında yer aldı.


Beşiktaş dev derbi öncesi hakem hatalarından çekiniyor.Cüneyt Çakır'ı Galatasaray Beşiktaş derbisinde Türk Telekom Arena'da FİFA gözlemcileri Dünya Kupası öncesi yakın markaja alacaklar.Dev derbide 90 dakika boyunca Cüneyt Çakır hakkında rapor hazırlayacak olan FİFA yetkilileri Mart ve Nisan ayında FİFA'nın Dünya Kupasında görev yapacak hakemler için yapacağı eğitim semineri ve kampında hatalarını eksiklerini söyleyecekleri öğrenildi.


UEFA tarafından 2011 yılının haziran ayında en üst kategori olan'Elit  Kategori'ye yükseltilerek Avrupa'nın en iyi 23 hakemi arasındayer alan Cüneyt  Çakır, hakemliğe 1994 yılında başladı. 2001 yılında ÜstKlasman Hakem olarak Spor  Toto Süper Lig'de düdük çalmaya başlayanÇakır, 2006'da FIFA kokartı taktı. 
 2007'deki 19Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda düdük çalan Çakır,  2009'daki 21 YaşAltı Avrupa Şampiyonası yarı final ve 2010 yılının nisan ayında  UEFAAvrupa Ligi'nde yarı final rövanş maçı yönetme başarısı gösterdi. CüneytÇakır ayrıca 2011'de Kolombiya'da yapılan FIFA 20 Yaş Altı  DünyaKupası'nda görev aldı. Çakır, şampiyonada aralarında turnuvanın açılışmaçı  ve yarı final maçı da olmak üzere toplam 5 maçta düdük çaldı.Çakır, Türkiye'de  geçen yıl yapılan FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'ndada görev yaptı. Çakır her iki  20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın da açılışmaçını yönetme başarısı gösterdi.  
AVRUPA ŞAMPİYONASI'NDA DA GÖREV ALDI 
Cüneyt Çakır, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda görev aldı ve bu  turnuvada aralarında yarı finalin de olduğu 3 maç yönetti. 
 2012FIFA Dünya Kulüpler Şampiyonası'nda da düdük çalan Çakır,  turnuvanınfinalini de yönetmişti. Cüneyt Çakır'ın kariyerinde UEFA 21 Yaş AltıAvrupa Şampiyonası, FIFA  20 Yaş Altı Dünya Kupası, UEFA ŞampiyonlarLigi, UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Avrupa  Şampiyonası'nın yer aldığı 5 yarıfinal bulunuyor.