Beşiktaş birçok gol fırsatından yararlanamadığı maçta Başakşehir'e 1-0 mağlup oldu. Uğur Meleke maçı gazetesinde değerlendirdi.

işte Uğur Meleke'nin yazısı:

Gözden kaçırmayın

Ersin'e çıkış maddeli 4 yıllık yeni sözleşme Ersin'e çıkış maddeli 4 yıllık yeni sözleşme

Dün Beşiktaş, Vodafone Park’ta iyi bir futbol ortaya koydu. Müsabakanın büyük bölümünde vitesi elinde tuttu. Özellikle ikinci yarıda topa da büyük bir üstünlükle sahip oldu. Ama hem Ghezzal, hem Dele’nin yokluğu merkezdeki yaratıcılığı baltaladı. Beşiktaş çok fazla kenar ortası yapmaya mahkum oldu. 90 dakikada tam 35 orta yaptı dün siyah-beyazlılar. Başakşehir de bu sezon Weghorst’u havada durdurabilen ilk takım olunca, kanat aksiyonları ilk 5 haftadaki kadar etkili gelişmedi siyah-beyazlıların.

Şunu da eklemek gerek: Weghorst bu sezon Beşiktaş’ın sadece en iyi hücumcusu değil, aynı zamanda en iyi orta saha oyuncusu. Dün onun ilk maçlara nispeten daha fazla markajda kalması, Beşiktaş’ın oyununu etkiledi derinden.

***

Alanya maçının üzerinden tam 1 ay geçti. Bu bir ayda Beşiktaş kalıcı olarak dörtlü savunmaya döndü, çok önemli transferler yaptı, kadro ciddi biçimde derinleşti. Valerien Ismael de çok daha farklı stratejiler koydu sahaya. Bence kadro geliştikçe Valerien Ismael de gelişti, dönüştü. İyi teknik adamlar zaten değişir, dönüşür; Arsene Wenger 20 yıl sonra Arsenal’i üçlü oynatmıştı mesela. Guardiola beş yıl önce klasik stoper, klasik santrfor kullanmama konusunda ısrarcıydı; bugün girmiyor artık o risklere. Herkes gelişiyor, dönüşüyor. Gelişmeyen devre dışı kalıyor zaten! Valerien Ismael’in de performansı bence 1 aydır çok daha farklı. Geçen sezon ve bu yaz hazırlık dönemiyle kıyaslanamayacak kadar olumlu bir Beşiktaş futbolu var şimdi sahada. Büyük takım gibi davranan bir Beşiktaş var. Dün Başakşehir’e belki kaybettiler, ama tavır büyük takım tavrı. Önemli olan da bu.

UĞUR MELEKE - HÜRRİYET