Beşiktaş  üç günde inanılmaz bir kar sağladı ..Yorgun diye yorumlayanlara asla katılmadığım bir gerçek olarak kendine dönünce müthiş bir lig hediyesi geldi! Ankara da Belçika dönüşü kazandığı 5 gollü ziyafette görülen çarpıcı gerçek iyi bir psikoloji v

Beşiktaş  üç günde inanılmaz bir kar sağladı ..Yorgun diye yorumlayanlara asla katılmadığım bir gerçek olarak kendine dönünce müthiş bir lig hediyesi geldi!

Ankara da Belçika dönüşü kazandığı 5 gollü ziyafette görülen çarpıcı gerçek iyi bir psikoloji ve kendisi olmak güvenidir.Oyun daima koşarak,isteyerek baskı ve çabuk pasa dayalı oynanırsa  Beşiktaş futbola,  futbolda Beşiktaşa yakışıyor.

Tüm futbolcular istedi heyecan iki gün önceki gereksiz yenilgiyi sildi ve umuda değil kesin başarıya giden yolun  kritik haftasında birinci basamak geçildi .Bu başarılı futbola bir de rakiplerden eşantiyon puan kayıpları  gelince devamı Brugge karşılaşmasına, sonu da Fenerbahçeye giden bir parlak yörünge sunuma girdi.
   Çift forvet oynama riski doğruydu.Orta alanda Veli -Tolgay tercihi de.kanatlardan istekli Olcay ve Gökhan Töre patenti ile gol yolunun açılması Demba Ba yı oyuna dahil ederek koşan ve ilerde basan çabuk, ama çok çabuk ve istekli futbol golleri getirdi .Güzel goller oyunu süsledi.

Morali.üste taşıdı ve en önemlisi Mustafa makus talihini zar zor gol atarak yendi .! Golcüler böyledir.Atamadıkları zaman bunalıma girerler.İlacı sabır ve istektir.Motta ise formanın değerini Opare gelince daha iyi anladı!

Necip devamlı üstüne koyuyor.Kısacası Beşiktaş Belçikadan Ankaraya dönünce maçı kazanmış!

Olcay'ın golü çok güzeldi .Tıpkı Demba Ba'nın şık indirdiği klas ve Necip'in uzun  pasındaki kalite ve tespiti gibi..Gökhan her geçen gün kullanmadığı bir yeteneğini gereksiz top tutma yerine,  pozisyona gidiş ve şut ile değiştirince gol yapma becerisi ortaya çıktı.Daha da çok atacaktır .Rakibin frikiğine de alkış gerekli.

Messi örneği falsonun doksanı bulup Cenk'in yetmeyen plonjonu ile birleşerek harika bir futbol tablosu oluşturması Ankara seyircisi için maçın atılan 5 golü dışında unutulmayacak kalite oldu.

  Şimdi sıra Brugge'de .Onlar da kazandılar .Asla sonuca yatmak istemeyeceklerdir.Gedoz ve Refaelov ile kanatlardan gelip De Sutter   ile Oulare'yi kullanacaklardır.

Preudhomme gol yiyeceğini bildiği için takımına mutlaka gol atma ve averajı hatırlatacaktır .

Beşiktaş ise golleri atarken savunmada karşı atak yememek için orta alanı kilitleyen bir düşünce ile atakta top kaptırmadan oynamaya özen gösterecektir .Maçın hakemin son düdüğü ile biteceğini kimse unutmamalıdır.Biliç'de dahildir  bu öneriye.
 Ben buradan bakınca büyük resmin şimdilik çerçevesinin hazırlandığını görüyorum.Sıra büyük resimdedir.

Artık tarihe bu süreçte altın harflerle bu kadar sıkıntılı ve zor futbol dünyamızın ufkundan güneş gibi süzülen Kara kartalın görünmesine az kaldı diye düşünüyorum.Zafer onu isteyenlerindir.
Ben tıpkı sizler gibi istiyorum. İsteyin ve daha çok isterken daha da  çok koşun!