Beşiktaş’ın A Takım’dan Sorumlu Yöneticisi Mete Vardar, Eskişehirspor maçının Liverpool ile oynayacakları rövanş maçını da etkileyeceğini söyledi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta 3. Vincent Aboubakar dönemi Beşiktaş'ta 3. Vincent Aboubakar dönemi

Beşiktaş'ın A Takım’dan Sorumlu Yöneticisi Mete VardarEskişehir maçının önemine farklı bir cepheden vurgu yaptı. Liverpool karşılaşması öncesinde kendilerini kritik bir 90 dakika beklediğini ifade eden Vardar, “Bu karşılaşma sadece ligdeki liderliğimizi sürdürmemiz açısından değil, Avrupa Ligi’nde perşembe günü oynayacağız rövanş karşılaşması açısından da anlamlı. Eğer kazanırsak Liverpool maçı öncesi, teknik heyet ve oyuncularımızın yanı sıra camiamız da büyük moral kazanacak. 

Avrupa Ligi’nde çok zorlu bir maç bizi bekliyor. Ancak İngiltere’de şunu gördük; biz Liverpool’u İstanbul’da istediğimiz skorla yenip turu geçebiliriz. Bu inancın katlanması, yakaladığımız havanın daha da güzelleşmesi, özgüvenimizin güçlenmesi adına Eskişehir maçında alacağımız 3 puan çok önemli. Oyuncularımız da bunun bilincinde. Kazanırsak taraftarımız heyecanlanacak, motive olacak ve Olimpiyat Stadı’na akın edecek diye düşünüyoruz. Bu nedenle bir anlamda Liverpool rövanşı Eskişehir’de başlıyor diyebiliriz” ifadelerini kullandı. 

‘MOTTA’NIN BAŞINA GELEN ÇOK DOĞAL’

Vardar ayrıca Liverpool ile oynanan ilk maçta penaltıya sebep olan Ramon Motta üzerinden takımda kötü bir hava yaratılmaya çalışıldığını belirtip “Motta bu sezon geçen yıla oranla bir kademe daha yukarı bir oyun sergiliyor. Atletik performans değerleriyle her seferinde ilk 3’e giriyor. Geçen sene zaman zaman gündeme gelen düzensiz özel yaşamından eser yok. 

Bursa maçı öncesi ağır bir sakatlık geçirdi. Buna rağmen her şeyi göze alarak hocasından formayı istedi. O da tüm arkadaşları gibi şampiyonluğa inanmış durumda. Liverpool maçında yaşadığı durum her futbolcunun başına gelebilecek cinsten, doğal bir olay. Bunun ardından her şeyi yıkmak, takıma zarar vermeye çalışmak adil değil. Bunların hepsini aşacağız ve verdiğimiz onurlu mücadelemize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.