'Büyük Hatalar'

Beşiktaş Basketbolda Alt Yapısındaneler oluyor ?

ÖZEL 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

İstanbul TeknikÜniversitesi Basketbol yıldız takımı sezon başında Beşiktaş basketbol yollanan yıldız takımda  8 basketbolcuyu transfer ederek gövde gösterisi yaptı. Sezonbaşında Beşiktaş Basketbol takımında Erman Kunter’in göreve gelmesiyleyeni bir vizyon arayan Siyah Beyazlı ekipErman Kunter tarafındanverilen talimatla Fatih, Hakan, Göktuğ, Burak, Utku, Berke, Barış ve Ali Önder Çelik ile yollarını ayırdı.

Yine Erman Kunter tarafındanBeşiktaş alt yapısıbasketbol takımında sorumlu olan Hakan Özmızrakile yollar ayrıldı. Hakan Özmızrak Beşiktaş Yıldız Takımı Basketbol takımını16 yıl sonra Türkiye Şampiyonu ve aynı zamanda İstanbul Şampiyonuyapmıştı. Hakan Özmırak göreve gelmeden önce, Siyah Beyazlı ekibin buderece üstün bir başarısı yoktu.

Sezon öncesiErman Kuntertarafından yeni yapılanmanın startı Antalya’dan özel olarak İstanbul’agetirilen Coach Cengiz Alt Yapı Sorumlusu olarak sözleşme imzalandı. Anadolu’nun çeşitlişehirlerinden farklı basketbol oyuncuları ile Siyah Beyazlı ekipkadrosunu güçlendirdi. Bu transfer edilen basketbolculara İstanbul’daözel evler tutuldu. Sabit ücretlerde belli maaşlar bağlandı.

Geçensezon ve uzun süredir Beşiktaş Basketbol Yıldız Takımında forma giyenFatih, Hakan,Göktuğ, Burak, Utku, Berke, Barış ve Ali Önder Çelik gibibasketbolcuların kulüpten sabit bir maaşları yoktu. Beşiktaş Basketbol Alt Yapısını  çok iyi bilen tecrübeli Coach İbrahim Şahin’de kulüptarafından Beşiktaş Basketbol Yıldız Takımında  ile ilişkisi kesilmişti. Fakatbüyük bir fedakarlık gösterip, sezon öncesi İbrahim ŞahinErmanKunter’e kendisinin tekrar Beşiktaş Basketbol Alt Yapısında görev almakistediğini söyledi. Bu durum Erman Kunter tarafından kabul edilmedi.

Kaderincilvesi gibi olacak ama geçen haftaİstanbul Teknik Üniversitesi –Beşiktaş basketbol Yıldız Takımında  mücadelesindeİstanbul TeknikÜniversitesi sahadan galibiyetle ayrıldı. Karşılaşmada İstanbul TeknikÜniversitesi takımında geçen sezon oynayan ve sezon öncesi Erman Kuntertarafından bileti kesilen genç basketbolcular Beşiktaş’ı mağlup etmeyibaşardı.

Enönemli olay ise büyük bir hata yapılıp gönderilecek Cemal Kartal veBarış Akgül gibi önemli isimler son anda ikna edildi. Camianın öndegelenleri devreye girerek Cemal Kartal ve Barış Akgül’ün kulüptekalmasını sağladı. Aynı zamanda Cemal Kartal, Süleyman Seba ekolündengelip efsane başkana çok yakın isimlerden biridir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@