Rui Vitoria'nın açıklamaları şöyle:

"Büyük bir ekiple karşı karşıya geleceğiz. Bizim tek hedefimiz bu maçtan üç puan alarak bir an önce gruptan çıkmak olacak. 21 oyuncumuzla buraya geldik, hepsinin oynama şansı var. Kadroumuzu yarın belirleyeceğiz. Benfica büyük bir kulüptür farklı ambiyanslarda oynama şansı yakalamıştır. 50 bin kişiden fazlasına oynamaya alışığız. Çok az insanla buraya geldik. Belki de bu şekilde oynamak bizim için bir tecrübe olacak.

Beşiktaş çok kaliteli oyunculara sahip bir takım. Dünyada tanınmış oyuncuları var. Yarın karmaşık ve zor bir maç olmasını bekliyorum. Çok zor  bir gün olacak. Beşiktaş fırsatları değerlendirmeye çalışacak. Bizim de ekibimiz kendine düşen görevi yapmaya çalışacak.

4 tane finalimiz vardı, ikisini geçtik iki tane kaldı. Oyuncular finallere hazırlanıyorlar. Beşiktaş maçı zor bir oyun olacak. Yarın akşam Beşiktaş için zorluklar yaratmaya çalışacağız. Oyuncular limitlerinin üzerine çıkmaya ve ellerinden gelen her şeyi ortaya koymaya çalışacaklar. İnanarak oynamaları gerekiyor. Bu şekilde amacımıza ulaşmaya çalışacağız"

Kolektif gücümüz var. Bu gücü sahaya yansıtmak ve bu finali kazanarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Beşiktaş'a saygımız var. Zor bir maç olacak ama unutmamak gerekiyor ki, Şampiyonlar Ligi'nde oynuyoruz"