NTVSPOR yorumcusu ve Vatan gazetesi yazarı Güntekin Onay kaleme aldı.

 BEŞİKTAŞ için grubun lideri karşısında deplasmanda alınan 1 puan tabii ki çok iyi. Ancak maçın gidişatına bakılınca son 25 dakikayı 10 kişi oynayan Lokomotiv Moskova karşısında galip gelemediğimiz için hayâl kırıklığı yaşadık. 

İLK 45 dakika 2 takımın da risk almadan emniyetli oyunu tercih ettiği ve gol pozisyonu üretemediği bir devre oldu. 2. yarı Lokomotiv, tempoyu biraz yükseltmek isterken ilk gol tehlikesini Gökhan Töre ile biz bulduk. Ancak önce Sosa, ardından da Ersan’ın hatalarıyla kalemizde golü gördük. Mario Gomez’in hemen hemen arkadaşlarından hiç top alamadığı maçta ‘solo’ eforuyla attığı gol birinci sınıftı. 1-1’den birkaç dakika sonra ise Lokomotiv’in 10 kişi kalması bize galibiyet kapısını açtı. Ancak açılan bu kapıdan içeri girecek adımı atamadık. 
 
Q7 BEKLENTİNİN GERİSİNDE
 
DÜN akşam forvet arkasında oynayan Ricardo Quaresma, Gökhan Töre ve Jose Sosa, kendi kalitelerinin altında oynadılar. Özellikle Quaresma, beklentilerin çok gerisindeydi. Beşiktaş adına dün Oğuzhan Özyakup ve Rhodolfo en iyileriydi. Ben İsmail’in oyunun iki yönünü de iyi oynadığını düşünüyorum. Ancak Alman savunmacı Andreas Beck, özellikle ofansif performans konusunda son derece yetersizdi. 
 
2 FİNAL DAHA VAR!
 
DÜNKÜ karşılaşmaya kadar oynadığı 14 resmi maçta sadece 1 kez yenilen Lokomotiv Moskova karşısında deplasmanda berabere kalmak tabii ki kötü değil. Hele hele rakibe maç boyunca sadece 1.5 pozisyon vermişken. Ancak Beşiktaş’ın en etkili ayakları dün biraz kıpırdasaydı dondurucu Moskova gecesinden İstanbul’a sımsıcak bir galibiyetle dönmemiz işten bile değildi. Beşiktaş’ın şu an için grupta Sporting’e oranla avantajlı olduğunu söylemek mümkün değil. Çünkü biz Lokomotiv’i yensek bile, Sporting, Skenderbeu’yu yine yenecektir ve biz Portekiz’de deplasmana gideceğiz. O yüzden Beşiktaş’ın önünde iki final maçı daha var.