Milliyet’e konuşan siyah-beyazlıların patronu, Beşiktaş seyircisinin sezonun ilk devresinde oynanan maça gidemediğini hatırlattı, “Bu nedenle misafir taraftarı almamız pek doğru olmaz ama söz veriyorum önümüzdeki sezon Bursaspor seyircisine kapılarım

Gözden kaçırmayın

İngilizler yazdı! Beşiktaş Joao için teklifini yaptı İngilizler yazdı! Beşiktaş Joao için teklifini yaptı
Beşiktaş’ın başına geçtiği ilk günden bu yana tüm kulüplere dostluk elini uzatan Başkan Fikret Orman, Bursaspor Yönetimi’nin, Vodafone Arena’daki açılış maçına taraftarını getirme talebini gelecek sezona bıraktı. 
 
Başkan Orman, Milliyet’e yaptığı açıklamada, “Bursa’da oynanan ilk maça bizim taraftarımız gidemediği için doğal olarak açılış maçına misafir taraftarı almamız pek doğru olmaz. Ama söz veriyorum önümüzdeki sezon iki takım arasındaki ilk maç Vodafone Arena’da olsa bile Bursaspor taraftarına kapılarımızı açmak isteriz. Tabii Beşiktaş taraftarının Bursa’ya gitmesi şartıyla” diye konuştu.
 
Başkan olduğu ilk günden beri bütün kulüplerle iyi ilişkiler kurmaya gayret ettiklerinin altını çizen Fikret Orman bu çabasının birçok kez beklediği ölçüde karşılık bulmadığını söyledi. Orman, “Maalesef uzattığımız bu dostluk eli havada kaldı. Rakiplerimiz olsun diğer kulüpler olsun, çoğu yönetici centilmenliğe yanaşmadı. Bakın ülkemizde yeni yeni statlar yapılıyor. Bizim stadımız bir teknoloji harikası. Dünyanın parasını harcadık. Bunları niye yapıyoruz? Güzel futbol, güzel oyun için. Hem böylesine güzel statlar yapıp hem de bu statlara seyirci götüremiyorsak ne anlamı kaldı. Bir an önce futbolu da tıpkı statlarımız gibi güzelleştirmemiz lazım” dedi.
 
‘Sorunları çözmeliyiz’
Başkan Fikret Orman önümüzdeki sezondan itibaren derbilerde misafir takım taraftarlarının yer alması gerektiğini de dile getirdi. Bu konuda ilk güvenlik kurulunun karar verici durumda olduğunu hatırlatan Beşiktaş Başkanı, “Biz önce kulüpler olarak kendi üzerimize düşeni yapmalıyız. Statlara seyirci çekmek istiyorsak bir an önce camialar arasındaki husumetleri ortadan kaldırmalıyız. Keşke ilk Bursaspor maçında Beşiktaş taraftarı Bursa’ya gidebilseydi. O zaman inanın Vodafone Arena’da, Bursaspor taraftarını ağırlamak isterdik. İnşallah olumsuz tablolar, yeni sezonda ortadan kalkar, o zaman bu güzel statlarda çok daha güzel futbol seyrederiz” yorumunu yaptı.MİLLİYET