İŞTE BOYKO'NUN TÜRKİYE İZLENİMLERİ...
- Türkiye ile ilgili ilk izlenimlerin nasıl?
"Burası bir futbol ülkesi. İstanbul'u gerçekten çok seviyorum, harika. Buraya ilk geldiğimde her şeyin çok kolay olacağını düşündüm ama yeni bir lig, yeni şehir, yeni insanlar... Çok da kolay olmadığını anladım. Çok kolay değildi ama alıştım.
- Takımınla uyumun nasıl gidiyor?
"Şu anda adaptasyon sürecim gayet iyi... Ama hala tam gücümde değilim ve biraz daha zamana ihtiyacım var. Çok kısa sürede her şeye yüzde 100 hazır olacağım. Takımda birçok yabancı oyuncu olmasına rağmen hiçbir dil engeli yok. Herkes mükemmel derecede İngilizce biliyor. Türk oyuncular, Hollanda, Almanya, Avusturya, Belçika doğumlu. En sıradığı şey ise atak futboluna verilen önemin savunmaya verilmemesi. Bu nedenle kaleci ve savunmacıların işi zor.


-Vahşi taraftarlardan bahsediyorlar?
"Vahşi olduğunu söylemek uygun bir tabir değil. Türkiye'de insanların futbola sevgisi sonsuz, çocuğundan yaşlısına kadar... İstanbul takımları Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe olarak ayrılmış. Türkiye'de herkes her oyuncuyu tanıyor ve herkes futbol izliyor. Gerçekten güzel bir futbol atmosferi var.
-Yakın zamanda ilk Süper Lig maçına çıktın?
"Antalyaspor'u 1-0 yendik. Beşiktaş'taki ilk başarılı performansım da bu oldu.
-Ukrayna'yı takip ediyor mu?
"Dnipro'nun tüm maçlarını takip ettiğime emin olabilirsiniz. Shakhtar'ın Braga ile eşleşmesine gelecek olursak; çok zor olacaktır. Fenerbahçe'yi nasıl elediklerini unutmamak gerekir. Matthews ile konuştum ve ona Braga'nın nasıl oynadığını sordum. O da kolay bir eşleşme olmadığını söyledi