Burak Yılmaz’ın, Beşiktaş forması altında derbilerde hiç gol atmadığını bilen Şenol Güneş’in, tecrübeli golcünün bu yönünü kullanarak Burak’ı derbiye hazırlayacağı öğrenildi. 

Öğrencisiyle daha önce de konuşan Güneş’in “Beşiktaş’a gelir gelmez iyi bir başlangıç yaptın. Taraftar seni bağrına bastı. Eğer Fenerbahçe maçında da gol atarsan tüm camia daha da kenetlenecek. Önümüzde sadece senin için değil, Beşiktaş için de önemli bir fırsat var. Bunu iyi değerlendirmelisin” dediği öğrenildi.

Beşiktaş formasıyla Fenerbahçe ve Galatasaray’a karşı 7 derbiye çıkan Burak, 456 dakika süre aldı ancak gol atamadı. Tecrübeli forvet, Fenerbahçe’ye karşı lig ve kupada siyah-beyazlı formayla 5 maça çıksa da ağları sarsamadı.

Kagawa kararı

Beşiktaş’ta derbi ilk 11’i şekilleniyor. Fenerbahçe maçına Kagawa ile başlayıp başlamama konusunda kararsız olan teknik direktör Şenol Güneş, bunun kararını yarın verecek. Güneş, taktik antrenmanları karışık oynatacak ve bu antrenmanlardaki performansına göre Kagawa’yı ilk onbirde oynatıp oynatmayacağına karar verecek.

Milliyet