'Bunun Nasıl Bir Kart Olduğunu..'

TORKU Konyaspor'u deplasmanda 2-1 yenerek 2014 yılını lider bitiren Beşiktaş'ta Basın Sözcüsü Metin Albayrak, AKŞAM'a çok özel açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 30.12.2014 - 02:25 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Albayrak, Hakem Halis Özkahya'nın Atiba Hutchinson'a gösterdiği kırmızı kartla ilgili şunları söyledi: "Önemli kazanmaktı. Üç puanı aldığımız için mutluyuz. 7'de 7 yaptık. Bu takım her şeyi hak ediyor. Biz artık şampiyonluk yolunda emin adımlarla gidiyoruz. G.Saray maçını da kazanarak devreyi lider bitirmek istiyoruz.

TÜRK FUTBOLUNA KÖTÜLÜK YAPTIK

Kötü oynadığımızda da kazanıyoruz. Beşiktaş bunu artık içselleştirdi. Aslında Beşiktaş, Türk futboluna kötü bir şey yaptı. Herkes Beşiktaş'ın hep iyi oynamasını görmek istiyor. Kötü oynayınca insanlar şaşırıyor. Ama biz maçı kazandık. Oyuncularımız çok yoruldu. Bunlarda bir insan. Metalden değiller. Etten, kandan, candan oluşuyorlar. 2014 iyi bitiyor. Lider bitiyoruz. G.Saray'ı da yenip ilk devreyi lider bitirmek istiyoruz.

AMA BUNU YAPMAMASI GEREKİRDİ

Bunun nasıl bir kart olduğunu bilmiyoruz. Dünyada da herhalde benzeri yok. Zaten bizim ülkemiz ilklerin ülkesindir. Ama biz bunlara alıştık. Biz bunları aşmaya da alıştık. Zaten futbolcularımızın gördüğü kartlara bakın. Futbolcularımızın gördüğümüz sarı kartlara baktığımız zaman haksızlığa karşı isyan var. Ama bu profesyonel bir şey değil. Yapmaması gerekiyordu. G.Saray derbisine daha bir hafta var. Taraftarımız, devre arasına takımı lider olarak uğurlayacaktır. Onu paylaşmak isteyecektir."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@