Adı zaman zaman Galatasaray ve Beşiktaş ile de anılan Nice forması giyen Hatem Ben Arfa, Fransız basınına geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.
Nice formasıyla bu sezon sergilediği performansla yeniden Avrupa'nın devlerinin dikkatini çeken Hatem Ben Arfa, sözleşmesinin sezon sonunda bittiği hatırlatılması üzerine ''Beni gelecek sezon Ligue 1'de görebilir misiniz? Evet bu mümkün. Çin'e gitmek de alternatifler arasında. Nice'de kalır mıyım diye sorarsanız, evet bu da mümkün. Politik bir cevap vermiyorum. Yaz döneminde büyük bir kulübe katılmam da ihtimaller arasında. Bunu inkar etmeyeceğim'' ifadelerini kullandı.

Hatem Ben Arfa, kariyerindeki inişli çıkışlı dönemleri de ''Roller Coaster''a benzetti ve ''Kariyerim roller coaster gibiydi. Birçok iniş ve çıkış oldu. Ama şu an iyi durumdayın. Bunu devam ettirmek de beni daha çok mutlu ediyor'' dedi.

Sözleşmesi sezon sonunda biten Hatem Ben Arfa ile Paris Saint Germain ve Liverpool başta olmak üzere birçok takım ilgileniyor. Ben Arfa bu sezon Nice formasıyla 31 lig maçında 17 gole imza attı.