Beşiktaş yeni sezonun transfer çalışmalarına başladı.

Beşiktaş’ın kanayan yarası sol bek mevkii için son aday Christian Fuchs. Ramon Motta’nın sol bekteki hatalarından usanan, İsmail Köybaşı’nın da sakatlıklardan bir türlü kurtulamaması Beşiktaş yönetimini harekete geçirdi. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta yıldız futbolcular devreye girdi! Beşiktaş'ta yıldız futbolcular devreye girdi!

Almanya Ligi Bundesliga’da Schalke 04 forması giyen Christian Fuchs Beşiktaş’ın görüştüğü isimler arasında başta yer alıyor. Transfer görüşmelerini sezon başından bu yana Fikret Demirer’in yürüttüğü, bu transferde Beşiktaş kulübünün çok istekli olduğu ve resmi teklifin oyuncuya iletildiği öğrenildi. Sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Christian Fuchs bu sezon Schalke forması ile 25 lig, 5 şampiyonlar ligi olmak üzere toplam 30 maça çıktı. Bu maçlarda 5 gol ve 3 asistlik performans gösteren Christian Fuchs’un Beşiktaş’ın teklifine nasıl bakacağı ise merak konusu.  29 yaşındaki futbolcu ile Fulham kulübünün de ilgilendiği biliniyor.

 

Christian Fuchs Kimdir?


7 Nisan 1987 Avusturya doğumlu futbolcu defansın sol bölgesinde oyunuyor. Arada orta sahanın solunda da görev verilen Avusturyalı oyuncu 2011-2012 sezonundan beri Schalke 04 forması giyiyor. Mayıs 2006’dan bu yana 5 kez Avusturya milli takımının formasını giymiş olan Fuchs bu maçlarda toplam 66 dakika görev aldı ve 1 gol kaydetti. Profesyonel futbol hayatına 2002-2003 sezonunda Avusturya’nın Wiener Neustadt takımında başlayan Fuchs, sırası ile SV Mattersburg, Bochum, Mainz 05 takımlarında oynadı. Son olarak 2011-2012 sezonu başında 3.8 milyon euro bedel ile Schalke 04’ün yolunu tutmuştu.

 

KARTALBAKİSİ.COM/ÖZELHABER